Zavřít reklamu

Coffin Dodgers – Recenze

Coffin Dodgers ukazuje, že některé hry dokáží být vtipné svým námětem, horší je to už pak z hlediska celkového výsledku!

17. 8. 2016    

Recenzovaná verze: Playstation 4

Coffin Dodgers je už z materiálů a popsaného konceptu docela slušná šílenost. Vy se stanete jedním z důchodců který bojuje o svůj život v rámci šílených závodů na malých vozítkách. Autoři mají smysl pro humor, ale jejich počáteční nadšení, jako kdyby se časem ze hry úplně vytratilo.

coffindodgers3

Smrtka proti všem

Nápad je to zajímavý, alespoň v rámci arkádového závodění. Hra funguje v podstatě jako legendární Re-Volt. Jste zkrátka závodníkem, který se snaží za každou cenu dojet první a k dispozici má kromě svého vozítka také nějaké ty speciální schopnosti. Ty sbíráte při průjezdu okruhem. Díky tomu pak můžete útočit elektrickým polem nebo také raketami či můžete rozlévat ojej po silnici.

Ale proč? Inu je to jednoduché. Mále městečko si takhle při svých toulkách usmyslela navštívit smrtka. Pochopitelně pevně rozhodnutá že si vezme život těch, kteří zde již přesluhují. Ti jsou však proti, a tak smrtku vyzvou na souboj v závodění. Ta souhlasí, ale osudu unikne pouze jeden. A vy se musíte snažit abyste to byli vy.

coffindodgers1

Až příliš se opakující

Není to nic těžkého, hra nemá žádnou velkou obtížnost. Tratí je asi 5, přičemž každou s menší obměnou jedete třikrát. Někdy je podmínkou zvítězit v celkovém pořadí anebo zajet alespoň do určitého umístění. Smrtka tak postupně vyřazuje vaše konkurenty. Ačkoliv ti s vámi soupeří i v případě že už jsou dávno mrtví.

Kromě speciálních zbraní o nichž už byla řeč je každý z důchodců vybaven svou holí, kterou může mlátit ostatní. Je to efektivní zejména v tlačenících. Jinak je to ale téměř nevyužitelné. Ostatní zbraně a i samotné vaše vozítko, se dají vylepšovat. Ať už kosmeticky, tak i z hlediska aerodynamiky a také zbraní – dostřel, rozsah a poškození.

A to je asi tak vše, co vlastně hra nabízí. Hodně mě zklamal fakt, že po prvním dohrání jsem měl v podstatě 80% trofejí. Stačilo tedy odjezdit ještě pár závodů a bylo splněno. Na platinovou trofej se tedy dá dostat za nějaké čtyři hodiny a to je vážně málo. Znovu už se pak ke hře vracet nebudete. Jediné co vás zdrží je znovu dohrání kampaně za smrtku.

coffindodgers2

Zpracování je docela fajn, ale tak trochu na úrovni závodních South Park her z doby Playstationu 2, jen tedy s vyšším rozlišením. Pro účely hraní to ale kupodivu naprosto dostačuje. Zklamáním je ale hudební doprovod, ten je dost slabý a opakuje se až příliš.

Coffin Dodgers je fajn oddychovka, která vás na jedno odpoledne zabaví, ale už se k ní nikdy víckrát nevrátíte. Hra je však za rozumný peníz a dokáže pobavit, takže pokud hledáte něco na dlouhou chvíli, jde o ideální volbu.

Coffin Dodgers nenabízí žádnou variantu české lokalizace

Klady

- cena
- hratelnost
- námět

Zápory

- příliš krátké
- opakující se
- nevyužitý příběh

Hodnocení: 55%