Zavřít reklamu

Co nesmím minout v roce 2012

Letošní rok se pomalu ale jistě chýli ke konci a já se namísto tradičního sumírování, které si můžete přečíst na ostatních 578 obyčejnějších webech o hrách (ehm), zadívám do budoucna a vyberu několik her, které určitě nesmím minout. Každý máme jiné herní chutě, proto pokud s mým žebříčkem nebudete souhlasit, je vše v pořádku, klidně […]

8. 12. 2011    

Letošní rok se pomalu ale jistě chýli ke konci a já se namísto tradičního sumírování, které si můžete přečíst na ostatních 578 obyčejnějších webech o hrách (ehm), zadívám do budoucna a vyberu několik her, které určitě nesmím minout. Každý máme jiné herní chutě, proto pokud s mým žebříčkem nebudete souhlasit, je vše v pořádku, klidně do komentářů napište, na jaké hry se těšíte nejvíc právě vy. Určitě se ale shodneme na tom, že hry, které jsem vybral níže, budou dozajista z toho lepšího soudku, co nám rok 2012 nabídne. Pokud se tedy bude jednat o soudek s nápisem PS3, respektive Xbox360, protože jak už jste si možná všimli, já pc používám maximálně na ťukání článků pro…vyťukej a skypování s maminkou.

 

SSX (14.2.2012)

Dlouhé předlouhé roky čekám a v únoru se konečně dočkám. Nejnovější díl, nebo vlastně restart série SSX k nám dorazí v únoru a pokud stejně jako já skouknete alespoň jednou týdně skvělý dokument o snowboardingu The Art of Flight, nemůžete být jinak, než maximálně natěšení. Jo a víte o tom, že Travis Rice z Art of Flight bude ve hře jako hratelná postava? Tohle se prostě musí povést. Moje preview je pro vás připraveno tady.

 


GTA V (2012)

Upřimně, moc mě GTA IV nebavilo. Špinavý New York, nesympatická hlavní postava a tak nějak jsem od toho čekal víc…ale to už je fuk. Nové GTA se bude odehrávat v prosluněném Los Santos (obdoba Los Angeles) a podle traileru se vrací spousta aktivit, které šly dělat naposled v GTA:San Andreas, takže nakupování domů, cvičení, vodní skůtry, běhání v lesech a po venkově a…BMX! V tomto případě mi stačí, aby hra byla lepší než GTA IV a ponechala si to nejlepší z her pro PS2. Další jasná koupě.

Borderlands 2 (2012)

Už Borderlands byla naprosto skvělá hra a díky humoru, grafickému o zpracování a mixu FPS a RPG se jednalo o jednu z nejlepších her daného žánru. Pokračování má být ještě lepší, větší a celkově prostě nabušenější. Úpravy zbraní, nová prostředí, zajímavější nepřátelé a nové hratelné postavy a navíc dokonalý online multiplayer. Víc snad není potřeba dodávat.

 

Bioshock Infinite (2012)

A u komixové grafiky ještě na moment zůstaneme, další FPS, kterou by milovníci žánru neměli minout, je Bioshock Infinite. Ze světa Rapture, umístěného v hlubinách moře mezi mraky do světa Columbia, po kterém se budete pohybovat pomocí lanových drah, padáků a vzdušných lodí. Měnit se bude i časové období a oproti minulým dvou dílům se v čase vrátíme o nějakých 60 let na začátek dvacátého století, přesněji jeho první dekády. Ve hře se ale samozřejmě bude střílet a zbraní prý bude rozhodně více, než v předchozích dílech. Ty navíc budete moci doplnit speciálními „psionickými“ schopnostmi. O co jde a jaké škody s nimi půjde napáchat, ještě vůbec není známo. Snad nám vývojařské studio co nejdříve odtajní nové informace o tomto velmi zajímavém titulu.

 

Prototype 2 / Darkness 2 (2012)

Tyhle dvě hry mě uhranuly svou temností a brutalitou, s jakou se oba hlavní hrdinové vypořádávají se svými nepřáteli. Vzduchem tak létají možné i nemožné končetiny a další části těl jak lidských, tak těch ufouních, takže pokud vám nevadí trochu temnější atmosféra a zároveň vám Infamous přišlo trochu pro děti, asi jsem vám ušetřil čas při hledání něčeho lepšího.

 

FIFA 13 (100% konec září)

Ehm, tohle si nemůžu odpustit. FIFA 12 se sice docela povedla, ale něco tomu prostě chybělo a já tak budu doufat, že se se mnou vývojaři telepaticky spojí (nebo jen přečtou mou recenzi) a do nové hry zahrnout všechny novinky a nápady, které každého při hraní logicky napadnou. Vyladit Impact Engine, udělat konečně něco s těmi gólmany a vlastně i všem dalším spoluhráčům by trochu té inteligence neuškodilo, na Kapr ligu se klidně vykašlete, hlavně poprosím zbavit hru bugů 🙂

Final Fantasy X HD (2012?)

Pro mě nezapomenutelná klasika ze série her Final Fantasy se také dočká svého zpracování ve vysokém rozlišení. Klasické tahové souboje, skvělé postavy, fantastický příběh plný emocí a v neposlední řadě Blitzball, to vše dohromady dělá z této hry naprostou pecku. Nicméně nesmím zapomenout, že nejnovější přírůstek do rodiny Final Fantasy XIII-2 do obchodů dorazí už na konci ledna, nebo lehce po začátku února.

Tak takhle nějak asi vypadá můj must-play list pro rok 2012. Mezi hry, na které si ještě během roku posvítím, bych zařadil Prey 2, Silent Hill: Downpour, nebo nejnovější Tomb Raider. U těch si, narozdíl od výše zmiňovaného GTA, které bude peckou tak jako tak, raději počkám na více informací.

A co vaše nejočekávanější hry, které to jsou?