Zavřít reklamu

Co letos chystá Nintendo pro Wii U a 3DS?

Nintendo na E3 oprezentovalo nové hry a jaké nás tedy čekají pro konzole Wii U a 3DS.

15. 6. 2013    

Nintendo odhalilo nejen pestrý seznam her, které budou pro Wii U dostupné již v tomto roce, ale i náhled na tituly, které se připravují pro rok 2014. Nechybí ani nejoblíbenější postavy a série videoherního průmyslu, od Maria a Donkey Konga přes Luigiho, Pikmina a Pokémon až k The Legend of Zelda, Mario Kart a Super Smash Bros.

Nintendo President Satoru Iwata představil většinu z nich během vysílání Nintendo Direct. Pro shlédnutí celého vysílání navštivte: http://www.nintendo.co.uk/nintendodirect.

Wii U

SUPER MARIO 3D WORLD: Vůbec poprvé vytvořilo Nintendo Mariovku pro čtyři hráče zasazenou do 3D světa. Hra vyvinutá stejným týmem jako SUPER MARIO 3D LAND pro Nintendo 3DS a Super Mario Galaxy pro Wii, nabízí až čtyřem hráčům zaútočit jako Mario, Luigi, pincezna Peach a Toad. Každá z postav má své charakteristické schopnosti a hráči mohou hrát buď dohromady nebo proti sobě. Nová kočičí proměna umožňuje postavě poškrábat protivníky a šikovně doskočit na vlajku na konci úrovně. Novinkou je také průhledné zakroucené potrubí, které přinese nové puzzle do hry.Vydání hry je plánováno na prosinec 2013.

Donkey Kong Country: Tropical Freeze: První z této série pro Wii U je od Retro Studios. Oblíbená plošinovka má krásnou HD grafiku, díky které si vychutnáte i takové detaily, jako je Donkeyho srst. Dixie Kong se připojí k dobroudružství také a s Donkeym pak mohou plavat pod vodou a běhat z podzemí na povrch. Kamera tentokrát střídá v některých úrovních perspektivu a přináší tak nové vnímání pohybu prostorem. Hra je plánována na listopad 2013.

The Legend of Zelda: The Wind Waker HD: Klasická hra od Nintenda pro  GameCube byla vylepšena krásnou HD 1080p grafikou. Další změnou oproti staré verzi je, že Tingle Tuner byl nahrazen Tingle Bottle a používá ovladač Wii U GamePad k posílání komentů o hře do Miiverse. Hráči také mohou plout rychleji než v  původní verzi. Vydání hry je plánováno na říjen 2013.

Mario Kart 8: Nejnovější ze série těchto prvotřídních závodních her představuje novou antigravitační schopnost. Autíčka tak mohou závodit nahoru po stěně a dostat se do obrácených tras. Prvky z předchozích her Mario Kart se vrátí, nebudou chybět ani motorky a letouny. Hra by měla být na trhu na jaře 2014.

The Wonderful 101: Tato hra od PlatinumGames přichází na trh již 23. srpna.  Hráči si na sebe berou roli Wonder-Red, vedoucího skupinky superhrdinů. Samostatně nad nimi mají vetřelci z vesmíru převahu, ale pokud se spojí mohou se přeměnit a zahájit masivní útok na svého nepřítele. Uhlazený a  přehnaný vzhled a hudba evokují dojem klasického komiksu se superhrdiny.

Bayonetta 2: Vyvinutá studiem PlatinumGames se vrací v novém stylu. Je plná nových funkcí a schopností a akce je intenzivní jako vždy. Hra je plánována na rok 2014.

•  Nový titul vyvinutý MONOLITH SOFTWARE INC. Kreativní tým, který stál za vznikem hry Xenoblade Chronicles připravuje pro hráče nový svět. Hráči v něm mohou jezdit na lidských robotech nebo je nasadit proti nepřátelům ve vzdušných bitvách. Hra je plánována na rok 2014.

Wii Party U: Hra, která je, jako vždy, perfektní pro každou párty. 80 různých zbrusu nových miniher, i takzvaných “Stolních miniher“, které budete moci hrát pouze s GamePadem. Vydání Wii Party U je plánováno na říjen 2013.

Art Academy titul pro Wii U: Novinka ze série Art Academy je právě ve vývoji. Ještě před jejím vydáním si budete moci kreslení potrénovat s nástrojem, který bude letošní léto dostupný pro všechny umělce v Miiverse přes Nintendo eShop.

Super Smash Bros. for Wii U: Očekávaný další díl v této oblíbené bojové sérii dorazí na Wii U v roce  2014.

•  Wii Fit U: Vydání této hry je po změně pánováno na prosinec 2013.

Nintendo 3DS News

•  Pokémon X a Pokémon Y: První hra ze série Pokémon se konečně objeví ve zpracování pro Nintendo 3DS, a to 12. října 2013. Hra představí 18. typ Pokémona,  Fairy Pokémon, a má samozřejmě nový grafický vzhled, který je vrcholem v této sérii. Nová funkce “Pokémon-Amie” nabídne hráčům nové spojení s Pokémony. Mohou je hladit , krmit a přátelit se s nimi.

•  Super Smash Bros. for Nintendo 3DS: Handheldová verze této Wii U hry přijde na pulty obchodů také v roce 2014.

Na E3 k vidění:

Další hry, které nebyli v Nintendo Direct zmíněny, ale jsou také k dispozici k vyzkoušení na E3:

Wii U

Pikmin 3: Tato hra je naprosto samostatným žánrem. Hráči přebírají velení nad třemi průzkumníky a nespočtem neodolatelných Pikminů v bojí o přežití. Využíváním unikátních schopností těchto malých Pikminů budou hráči řešit puzzle, bojovat proti nebezpečným predátorům a shánět obživu, aby mohly zachránit vyčerpanou planetu. Hra je plánována na 26. července.

•  New Super Luigi U: Luigi je hlavním hrdinou v jeho prvním samostatném plošinovkovém dobrodružství. Hráči mohou ukázat své schopnosti v roli Luigiho, včetně jeho patentovaného high jumpu a unikátních slidů v 80 nových úrovních zasazených do světa New Super Mario Bros. U. Pro ty, kteří již hru New Super Mario Bros. U vlastní, je tato připravena jako stahovatelný obsah pro Nintendo eShop a bude dostupná od 20. června. Samostatná verze, která originál nevyžaduje bude dostupná od 26. července.

•  Mario & Sonic at the Sochi 2014 Olympic* Winter Games: tato hra zahrnuje širokou škálu zábavy ze  zimních Olympijských her. Nechybí ani závodní boby, lyžování, párové krasobruslení a snowboard slope style, který připravuje svůj olympijský debut právě do ruského Soči. Různé sporty mohou používat různé ovladače: Wii Remote Plus, Wii U GamePad nebo obojí. Kromě realistické akce v Soči najdete ve hře i sporty zasazené do světa Sonica a Maria, který umožní hráčům dělat i pohyby, které nejsou v běžném životě reálné. Hra je plánována na konec roku 2013.

Nintendo 3DS

•  The Legend of Zelda: A Link Between Worlds: Tato hra se odehrává ve stejném světě a časově po The Legend of Zelda: A Link to the Past. Link se zde může stát malbou a chodit podél zdí. To otevírá nové způsoby pohybu a nové možnosti puzzle, které otevřou Linkovi přístup do lokací, do kterých by se jinak nedostal. Hra vyjde na konci roku.

•  Yoshi’s New Island (pracovní název): Třetí hra v sérii nabídne klasické Yoshiho schopnosti, včetně nových, jako je obrovské Mega Egg, kterým může Yoshi pokosit překážky. Hra přináší různé světy v rozmanitých uměleckých stylech, například olejomalba, vodové barvy nebo pastely. Hra je plánována na rok 2014.

Mario & Luigi: Dream Team Bros.: Mario a Luigi nastupují do dobrodružství jejich snů v legrační akční RPG hře, která kombinuje akci v reálném světě i v Luigiho snech. Hra přichází na evropský trh 12. července.