Zavřít reklamu

Chystáte hru pro Čínu? Nesmíte v ní ukazovat krev a ani mrtvoly

Čína se dočká obrovské herní kastrace.

23. 4. 2019     Zdroj

Jste herní vývojář a přemýšlíte, že se pokusíte prorazit v Číně? Tak s tímto plánem se raději okamžitě rozlučte. Tamní vláda je totiž na hry doslova vysazená a než je dovolí svým ovečkám hrát, sama je nejprve zkontroluje. A jelikož se jedná o kontrolu dosti brutální, je poměrně pravděpodobné, že jí vaše hra vůbec neprojde a pokud projde, budete jí muset okleštit o ty nejlepší prvky. 

Kdo by nemiloval střílečky. Krev, adrenalin a desítky mrtvých těl válejících se po bojišti totiž mnohé hráče zkrátka baví. Pokud se však mezi tyto hráče řadí i Číňané, budou mít již brzy smůlu. Ve hrách se totiž již brzy nebudou moci objevovat jak mrtvá těla, tak ani krev a to v žádné formě. Tento zákaz navíc nebude možné jakkoliv obejít, což se do her samozřejmě výrazně promítne. Dokážete se představit například Kingdome Come bez mrtvých rytířů či zbojníků? Nebo snad Call of Duty bez bojiště posetého bezvládnými těly? Vsadím se, že určitě ne. 

Přestože nový zákon zatím nevešel v platnost, už nyní je naprosto jasné, že se bude jednat o naprostou devastaci her tak, jak je Číňané znají. Co ale není dobrá zpráva ani pro vývojáře, protože přijdou o velký a poměrně zajímavý trh s obrovskou kupní silou.