Zavřít reklamu

Chystá se znovuvydání starých Metal Gearů na PC. Možná se dočkáme i remaku prvního dílu

Staré Metal Geary se konečně vrátí na počítače.

23. 9. 2020     Zdroj

Vypadá to, že se první dva díly série Metal Gear Solid vrátí na PC. Taiwanská ratingová komise odhalila předčasně záměr vydavatele odhalením ratingů. Společně s prvními dvěma díly Metal Gear Solid prý Konami chystá vydat na PC i úplně první díl frančízy, Metal Gear z roku 1987, který se podívá na osobní počítače vůbec poprvé, a nějaký druh retro kolekce v podobě Konami Collector’s Series: Castlevania and Contra.

Bohužel by podle odhalených obrázků nemělo jít o remake ani remaster, ale pouhé znovuvydání původních her, upravená tak, aby hladce běžela na dnešních systémech a ve větších rozlišeních než 480p. Společně s únikem ratingů se však po internetu začala šířit zpráva, že by Konami měla pracovat i na plnohodnotném remakeu Metal Gear Solid, který by měl zamířit exkluzivně na Playstation 5.

Zdrojem spekulace je youtube kanál RedGamingTech, který je známý přesností svých informací. Vydáním starších dílů si tak může Konami připravovat půdu na opravdové uvedení Solid Snakea do současnosti. Víc se možná dozvíme už o víkendu, kdy probíhá Tokyo Games Show, na které by se s nějakými, zatím neznámými, oznámeními mělo vytasit i Konami.