Zavřít reklamu

Chariot – Recenze

Recenze na výbornou indie záležitost s názvem Chariot. Aneb jak pohřební vůz na místo dojel.

1. 2. 2015    

Recenzovaná verze: Playstation 4

Dnes se podíváme na jednu zajímavou indie hru, která by neměla ujít vaší pozornosti. Pochází od kanadského studia Frima. Jde o hru Chariot, která se snaží být v lecčems originální a velice zábavná. Ostatně i vaše mozkové závity dostanou občas na frak.

Zemřel král, dovezme ho tam!

Příběh hry je velice jednoduchý, ale pro běžnou zápletku stačí. Ono v samém počátku toho o ději příliš nezjistíte. Jde ale o to že starý král zemřel a jeho posledním přáním bylo, aby byl pochován na velmi vzdáleném místě. Jelikož jde ale zřejmě o malé království anebo chtějí pozůstalí raději vykonat poslední vůli osobně, tak se budoucí král a královna vydávají starého krále, pochovat na vytouženém místě. Vydávají se tedy s pohřebním vozem skrze celé království, zatímco je cestou peskuje duch zesnulého. Děj je příjemný a poměrně zábavný. Jak je na tom ale zbytek hry?

Čeká vás pouť skrze již zmiňované království. Povětšinu času ale strávíte někde v jeskyních, kde budete muset řešit záludnosti ohledně toho, jak pohřební vůz dostat dále. Hra je spíše stavěná na to, abyste hru hráli rovnou ve dvou a ostatně i její dokončení je tak jednodušší.

Zatáhni či zatlač

Povoz s rakví můžete před sebou tlačit anebo jej táhnout za sebou. Případně jej spouštíte a vytahujete níže či výše. Právě tyto záludnosti vám občas zatopí, zejména pokud hrajete sami. Občas musíte totiž přemýšlet nad tím, jak se s rakví dostat dále. Občas je trochu problém, že tím že stále držíte tlačítko, kterým musíte rakev mít pod kontrolou, tak už vás bolí prst a hlavně vás začne otravovat právě nutnost, být s tímto nákladem neustále svázaní.

Ve hře jsou také různá vylepšení a brnění, která vás například chrání před nepřáteli nebo vám pomůžou se jich definitivně zbavit. Ačkoliv to v první části hry nevypadá, tak i na potvory dojde a je jich poměrně dost. Jedná se o různé netopýry, krysy a další podivnosti. Občas je možné se střetům s nimi vyhnout, nicméně není to snadné. Povoz vydává rachotivé a pro monstra nelibé zvuky, přičemž na vás pak zaútočí. Nejhorší na tom je fakt že zpočátku s nimi nic nesvedete.

Ve dvou se to lépe táhne, popřípadě tlačí

Předně, jak už bylo zmíněno, je hra postavena na vzájemné kooperaci dvou hráčů, a tak vám do některých misí ani nezbude nic jiného než se vydat ve dvou. Jinak se na její konec téměř nedostanete. Cesta je totiž stále těžší a vy musíte využít obou konců lan k tomu, abyste s povozem provedli kýžené pohyby.

Ohledně grafického ztvárnění nemáme žádných výhrad v rámci indie žánru se dostáváme na lehký nadprůměr, který rozhodně neurazí. Postavy jsou zpracovány roztomile, velmi dobře je zpracován level-design a použita je pěkná barevná paleta ke ztvárnění okolí.

Chariot je velice pěknou hrou, pokud máte zejména kolegu či kamaráda s nímž si můžete zahrát. Samotná hra není příliš dlouhá, ale místy vás dosti potrápí, neboť nebudete vědět, jak se dostat dále. Ve dvou je to přeci jen lehčí a větší zábava. Vzhledem k poměrně nízké ceně, se jedná o velice pěknou záležitost.

Klady

- hratelnost
- kooperace
- zpracování

Zápory

- občas slabší hudba
- místy náročné

Hodnocení: 75%