Zavřít reklamu

České Warhorse Studios už není nezávislé. Koupilo jej THQ Nordic

Studio Warhorse získává do budoucna velmi silnou podporu.

13. 2. 2019     Zdroj

Společnost THQ Nordic se toho nebojí a kupuje jedno studio za druhým. Jako poslední bylo nyní české studio Warhorse. Jejich nezávislost tedy končí a další vývoj bude značně ovlivňovat rakouský majitel. Dá se předpokládat, že Warhorse Studios již pracují na další hře, což byl určitě dobrý impuls k tomu, aby jej THQ Nordic koupilo.

Kingdom Come bylo evidentně oblíbené i v zahraničí

Finanční ředitel THQ Nordic k tomu řekl: “Warhorse Studios je jedním z největších nezávislých studií v Evropě a jsem opravdu hrdý, že ho můžeme přivítat ve skupině THQ Nordic. Kingdom Come: Deliverance, které už prodalo 2 miliony kopií, bylo velkým úspěchem. Těšíme se na spolupráci se zakladateli studia, kteří i nadále budou působit na svých pozicích, a i nadále budou mít tvůrčí svobodu pro nadcházející projekty.”

Nákup studio rozhodně nebyl malý. Akvizice by měla dle dostupných zdrojů proběhnout za 42,8 milionu euro (cca 1,1 miliardy korun). V mnoha případech to pro studio může být špatný krok, ale zrovna v případě Warhorse nám to přijde jako nejlepší řešení. THQ Nordic expanduje velmi dobře a má silný potenciál. Díky tomu bude schopno financovat další tituly tohoto českého celku.