Zavřít reklamu

Česká hra Factorio vychází o měsíc dříve. Vývojáři se chtějí vyhnout souboji s Cyberpunk 2077

Strategickou hru Factorio si v plné verzi zahrajeme již v polovině srpna.

1. 6. 2020     Zdroj

Factorio

Když se mění datum vydání hry, tak to většinou znamená odklad. Občas se stane však stane to, že hra vyjde ještě dříve, než bylo plánované vydání. Přesně to se nyní stalo u české hry Factorio, která je již několik let v Early Access programu na Steamu. Vydání této strategické hry bylo posunuto již na 14. srpna 2020.

Původně jsme se hry Factorio měli dočkat 25. září, což vypadalo jako ideální datum pro nezávislou Indie hru. Jenže nedlouho po oznámení data vydání propukla pandemie covidu-19, která ovlivnila celý svět. Mimo jiné i vývojáře z CD Projektu, kteří pracují na hře Cyberpunk 2077. Ti oznámili, že jedna z nejočekávanějších her tohoto roku nakonec vyjde až 17. září (původně měla vyjít 16. dubna).

To znamená, že by Cyberpunk 2077 vyšel o týden později než Factorio, což není zrovna ideální, protože v tu dobu už budou probíhat obrovské marketingové kampaně, v médiích se nebude psát o ničem jiném a Factorio by nezískalo tolik místa na výslunní. Stejně tak by si i hráči pravděpodobně rozmysleli hraní Factorio, když je za týden čeká Cyberpunk 2077.

„Domníváme se, že vydání hry v blízkosti takového gigantu jako je Cyberpunk 2077 odvrací pozornost médií i hráčů. Rozmýšleli jsme se nad dvěma možnostmi. Buď Factorio vydáme ještě před Cyberpunkem, nebo docela dlouho po jeho vydání. Nakonec jsme zvolili dřívější vydání,“ stojí v prohlášení českého studia Wube Software. Nejedná se o překvapivé rozhodnutí. Odložením data vydání by v první řadě naštvali fanoušky, a navíc později tento rok už se chystá vydání konzolí nové generace, takže čistě PC hra Factorio by to neměla zrovna jednoduché.

Dřívější vydání může v některých situacích způsobit, že hra bude vydána s větším počtem bugů a chyb. U hry Factorio je to však málo pravděpodobné, ostatně patří mezi nejlépe hodnocené Early Access hry na Steamu. Kladně ji hodnotilo 98 procent všech majitelů.

Factorio je strategická hra, ve které budujete a udržujete továrny. Cílem je co nejlépe automatizovat výrobu, vydělávat více surovin a porážet nepřátele. Hře již nechybí multiplayer, podpora módu nebo různé scénáře s výzvami. Cena hry je 25 eur.

Factorio
Factorio
Developer: Wube Software LTD.
Price: 32 €