Zavřít reklamu

CES 2012 – Kinect, Project Fiona a další

Jako každý rok, i letos již odstartovala největší výstava elektroniky na světě. Během minulých několika dní se tak mnoho firem chlubilo svými výsledky a novinkami, s nimiž jak doufají zaujmou znuděné fanoušky elektroniky a také samozřejmě hráče. Právě těm se letos dostalo poměrně velké množství prostoru, díky čemuž vám můžeme přinést ty nejdůležitější novinky v […]

12. 1. 2012    

Jako každý rok, i letos již odstartovala největší výstava elektroniky na světě. Během minulých několika dní se tak mnoho firem chlubilo svými výsledky a novinkami, s nimiž jak doufají zaujmou znuděné fanoušky elektroniky a také samozřejmě hráče. Právě těm se letos dostalo poměrně velké množství prostoru, díky čemuž vám můžeme přinést ty nejdůležitější novinky v jednom obsáhlém článku.

Kinect na PC (konečně)

Po opravdu dlouhé době (roce a půl od představení) společnost Microsoft definitivně potvrdila vydání speciálni verze Kinectu (která zřejmě nebude kompatibilní s Xbox 360) i pro PC trh. Jak vedení společnosti uvedlo, v Kinectu vidí velký potenciál a právě nejrůznější využití u stolních počítačů b mohlo pomoci nejen k prodejům v řádech desítek milionů, ale i účelnému využití. Prosléchá se také, že právě Kinect by konečně mohl rozbít konvenční ovládání PC. Spolu s příchodem Windows 8 se tak pravděpodobně dočkáme plné podpory ovládání hlasem, či alespoň částečně pohyby.

S konečným potvrzením Kinectu pro PC však přichází i jedna poněkud horší zpráva. Dle Microsoftu bude totiž PC verze dražší než pro Xbox, což není příliš ideální politika.

Project Fiona

Lámali jste si vždy hlavu s tím, jak by vypadal ideální herní tablet? Právě na totu otázku nejspíše většině hráčů odpověděl na CES 2012 Razer, jenž krom opětovného představení svého herního notebooku Blade přinesl i jedno překvapení v podobě Project Fiona. Jde tak v zásadě o „obyčejný“ tablet, jenž je po stranách vybaven dvěmi podlouhlými ovladači.

Celý tablet dle Razeru poběží na Windows 8 a poháněn bude procesorem Intel Core i7 (Ivy Bridge) na 10,1 palcovém display nabídne solidní rozlišení 1280×800 pixelů. Jak můžete v traileru vidět, s tabletem budeme moci i fotografovat, a přislíbeny jsou hry jako Firefall, Minecraft, Terarria, Rift, HAWX 2, Assassins Creed Revelations, Warhammer Space Marine, či TES V: Skyrim. Ovládáné poté bude jednoduše probíhat za kombinace dotyků, mačkání tlačítek, pohybů a samozřejmě pomocí dvou joysticků.

Těšit se poté pravděpodobně můžeme i na přítomnost „n“kové verze Wifi, 3G modulu a několika gyroskopických senzorů. Jedinou nevýhodu tak v zásadě skýtá až cena, jež se bude u nás nejspíše pohybovat nad hranicí 20 tisíc, což je v současné době i přes značnou výkonnost značně přemrštěné. Obyčejný hráč si totiž lehce spočítá, že za stejnou cenu dostane celý trojlístek konzolí PS3, Xbox 360, Nintendo Wii a ještě mu zbudou prostředky na příslušenství.

Nvidia

Ačkoliv letošní rok neměla společnost Nvidia na CES 2012 příliš čím zaujmout znuděné hráče, přece jen se její horké novinky týkají herního trhu více, než byste čekali. Krom představení opět vylepšeného 3D Vision se všichni upírali ke kousku hardwaru jménem Tegra 3. Tento čip bude v budoucnu díky své neuvěřitelné výkonnosti, ale příznivé spotřebě brzy nejspíše ve všech tabletech i smartphonech s vyjímkou těch, od Apple, což ve zkratce znamená daleko lepší a promyšlenější hry, což spolu s perfektní grafikou opět posune herní zábavu na smartphonech o kousek dále.

Zajímavostí také zůstává, že tegra 3 je schopna zobrazit 3D obsah na příslušné televizi, díky čemuž váš chytrý telefon může s nadsázkou zastat funkci herní konzole, televize, ale i přehrávače 3D snímků.

Sony

Stejně jako minulý rok, i letos se Sony nemohlo nepochlubit prodejními čísly za uplynulý fiskální rok. Jež jsou více než dobrá. Během 12 měsíců se celosvětově prodalo více jak 15 milionů konzolí PS3, přičemž 4 miliony spadají na vánoční a předvánoční období, čímž se konzole v celkových prodejích téměř dotáhla na konkurenční Xbox 360. Velice dobře se také daří i handheldu PS Vita, který se již přehoupl přes metu 1,6 milionu a směle míří k překonání Nintenda 3DS s prozatímními 5 miliony.

CES 2012 se sice nenesl v duchu přepisování historie, o to větší důvod, proč se těšit na E3 a…….a další ročník CES.