Zavřít reklamu

Čeká nás konec singleplayerových her? Sony je proti

Jak to vypadá se singleplayerovými hrami v budoucnu?

13. 12. 2018     Zdroj

God of War

Dnešní době hodně napovídá tomu, že se singleplayerové hry jednoho dne stáhnou do ústranní a tam pak v poklidu zemřou. Vždyť podle velkých vydavatelů jsou takové zážitky již přežitkem. Kdo si tuhle myšlenku však nemyslí, tak je nejen autor článku, ale i samotné Sony. To nám svými hrami ukazuje, že i nadále má smysl vyvíjet čistě singleplayerové hry.

God of War budiž důkazem

V posledních letech to vydavatel na své konzoli PlayStation 4 již několikrát prokázal. Singleplayer hry čelily určitou dobu silné kritice, neboť společnosti jako EA je měly za mrtvé. Vzpomeňme však na to, jak dopadly některé tituly EA, které byly doslova přeplněné online obsahem, a naopak tituly jako Uncharted či God of War. Tyto exkluzivity dokázaly mnohdy prodat více kusů na jediné platformě, nežli tomu bylo u některých velkých her, které vyšly na všechny platformy.

Warrick Light ze Sony to okomentoval jasně: „I když byl rok 2018 nepochybně velkým pro Fortnite, byl to také rok, ve kterém bylo vidět, že se opravdu ukazujeme jako vydavatel, soustředící se na naše exkluzivní tituly, ať už to bylo God of War, Spider-Man, Detroit, nebo VR hra Astro Bot. To, co se šeptá je jedna věc. Na druhé straně nás ale hlavně zajímá, co po nás chtějí hráči. Můžeme vidět na Spider-Manovi a God of War, že stále je zde obrovské publikum, vyhledávající ty nejlepší hry, které jim nabídnou velkolepé příběhy a excelentní hratelnost. Právě jsem byl na Golden Joysticks a God of War vyhrálo pět cen!“

Dá se tedy předpokládat, že i pro PlayStation 5 budou vycházet skvělé tituly se zážitkem pro jednoho hráče. Ne každý totiž touží po tom, aby běhal na online bojišti s desítkami jiných hráčů.