Zavřít reklamu

CD Projekt odhaluje novou značku

Hráli jste s láskou Zaklínače? A hráli jste dvojku? Tak to se určitě těšíte na trojku, že? Už teď můžeme trochu začít větřit, že třetímu Zaklínači to bude ještě nějakou tu chvilku trvat, nebo alespoň to, že rozhodně nebude sám. CD Projekt totiž oznámil zbrusu novou hru, jenž se jmenuje Cyberpunk. Hra by měla být […]

30. 5. 2012    

Hráli jste s láskou Zaklínače? A hráli jste dvojku? Tak to se určitě těšíte na trojku, že? Už teď můžeme trochu začít větřit, že třetímu Zaklínači to bude ještě nějakou tu chvilku trvat, nebo alespoň to, že rozhodně nebude sám. CD Projekt totiž oznámil zbrusu novou hru, jenž se jmenuje Cyberpunk.

Hra by měla být zasazena do blízké budoucnosti, ostatně hodně by měla čerpat ze stejnojmenné stolní hry, která má ovšem podtitul 2020. Žeby první náznaky světa? Nebojte, rozhodně jich je víc. Budoucnost, při tomto slově se vám jistě vybaví vyspělé civilizace, tady je to ovšem jinak. Postupem času se lidstvo stává nemorální, zákeřnější a mnohem zkaženější.

Jak jsem již zmínil, Cyberpunk se vydá po stopách svému bratříčkovi od CD Projektu, Zaklínačovi, z něhož si vezme ty nejlepší prvky, okoření je o zbrusu nové a přesune je ze středověku do budoucnosti, do ponurého světa lidé. Co se však ještě trochu pozmění bude vyprávění příběhu. To by mělo být značně nelineární a bude jen na hráči, kterou cestou se vydá.

Další věcí je hráč samotný. Cyberpunk si bere prvky nejen ze Zaklínače, nýbrž i z her typu Deus Ex nebo Mass Effect, k dispozici tedy bude arzenál všemožných zbraní a různé technologické vymoženosti. Hra samotná by měla obsahovat několik herních tříd, díky kterým se můžete stát třeba mírumilovným človíčkem, nebo zákeřným zabijákem bez slitování.

Co se toho ví o vývoji? Souhrnně se toho ví dost a přece málo. Jednou z potěšujících věcí je to, že na hře pracuje zkušený pardál a designér M. Pondsmith, který se podepsal pod samotný pen and paper systém a podílel se na hrách jako Crimson Skies nebo Hall of Heroes. Ikdyž tato zpráva potěší, naopak není jisté, na které platformy a hlavně kdy Cyberpunk vyjde. PC hráči by ale měli být v klidu a nijak by se neměli stresovat, Cyberpunk určitě zamíří předně na PC.

Vývojáři z CD Projektu nás zřejmě chtějí nalákat artworky. Pojďme se tedy pokochat.