Zavřít reklamu

CD Projekt měl s hrou Thronebreaker mnohem větší očekávání

Titul Thronebreaker od CD Projekt RED zatím nenaplnil očekávání studia.

15. 11. 2018     Zdroj

Thronebreaker

Asi na rovinu přiznáme, že toto je pro nás překvapením. CD Projekt RED se podělil o své vyjádření k titulu Thronebreaker, který nedávno vyšel, aby doplnil zaklínačské univerzum. Jak se ale ukazuje, tak odhady studia se nesetkaly s realitou. O titul je poněkud menší zájem.

O Thronebreaker není tak velký zájem

V tuto chvíli těžko říct, co přesně je na vině. Jisté ale je, že studio mělo představu o tom, že se bude hra mnohem lépe prodávat. Adam Kicinski se jako CEO vyjádřil následovně: “Hra se v komunitě líbila a v závislosti na tom jsme vytvořili čísla očekávaných prodejů. Bohužel, zatím se tato očekávání nenaplnila. I přes to jsme ale stále optimističtí. Samozřejmě budeme Thronebreaker prodávat i nadále, i když nebyl tak úspěšný, jak jsme očekávali. “

Důvodů se však najde pro tuto situaci několik. Tvůrci hru vydali nejprve na počítačích, kde je momentálně menší kupní síla. Ačkoliv se Thronebreaker pyšní přídomkem The Witcher Tales, tak spousta hráčů jej jako součást univerza vůbec nevnímá. V našich končinách navíc zavládlo rozhořčení nad tím, že ve hře chybí české titulky. Pravdou je, že všechny tři tituly Zaklínače je nabídly a ten první byl dokonce česky dabován. Nejzásadnější je však fakt, že studio vydalo titul pouze na GOG. Služba je sice populární, ale ne tolik jako Steam, kam ihned poté titul zamířil.