Zavřít reklamu

Call of Duty: Black Ops – Preview

Nejznámější válečná série Call of Duty v našem preview

30. 5. 2010    

Po první ukázce Call of Duty: Black Ops většina fanoušků očekává naprostou pecku. Ano po všech těch zprávách, videích a obrázcích to vypadá, že se bude jednat možná i o hru roku, ale bude to tak doopravdy, nebo to bude propadák jako Call of Duty: World at War? Dokonce podle informací má být Black Ops rozdílné od předchozího dílu, jako dřívější pokrok mezi Call of Duty 2 a prvním Modern Warfare. No, uvidíme, jak tato slibně vypadající řež dopadne.

Tajné operace

V roli člena ze skupiny Studies and Operations Group, kterou tajně podporuje CIA budete mít v každé misi svůj tajný úkol. Ve hře si dokonce zahrajeme i za více postav, takže příběh by mohl být přece jen zajímavý. Avšak samotný děj by se měl točit především okolo dvou postav.

Děj hry se bude odehrávat okolo bojů během Studené války. Tento konflikt si autoři vybrali prý proto, že se v té době odehrávaly neskutečné mise, o kterých nemá nikdo ani páru, protože musely být raději utajené. S vývojem také vypomáhají dva veteráni. Prvním z nich je major John Plaster z dřívějšího SOG komanda a tím druhým je Sonny Puzikas, který během Studené války dělal pro ruskou tajnou službu. Takže se možná dočkáme i nějakých autentických momentů.

Světlé momenty

V bojích se to bude jen hemžit vojáky ovládanými umělou inteligencí. Autoři slíbili, že během misí budou dostupné posily, které se budou objevovat podle stavu situace. Zajímavou novinkou je možnost své protivníky nebo civilisty využít jako živý štít, což nezní špatně, ale jak to bude fungovat si radši ani nepředstavujeme. Další zajímavostí je, že během singleplayeru dojde i na takzvané bullet-time momenty, ve kterých budeme moci velice efektivně zabít protivníky. Díky bohu těchto okamžiků bude ve hře pomálu aby se příliš neokoukaly.

Náplň misí

Ačkoliv jaké mise na nás čekají není jasné, tak Treyarch již stihl prozradit pár náplní v některých misích. Rozhodně nebudou chybět slavné podzemní tunely, které snad nechyběly ani v jediné hře z Vietnamu. V další úrovni se budeme jako Rambo brodit zákeřnou řekou Huong pouze s nožem v ruce. Tak to bude mazec. V misi Victor Charlie bude sestřelen spojenecký vrtulník, a vám nezbude nic jiného, než se k němu co nejrychleji vydat a zajistit místo dopadu. Ale jen, co se k němu dostanete zjistíte, že se vrtulník pomalu potápí do vody a vy budete muset zkusit vytáhnout polomrtvé piloty, ale nebude to tak jednoduché, protože všude kolem vás budou svištět kulky. V levelu Payback bude třeba zabít nepřátelskou posádku vrtulníku a poté s ním ostřelovat nepřátelské lodě. Dokonce si ve vrtulníku zalétáme, ale nejen v něm. V prvním traileru jste si mohli všimnout, že se objeví ve hře i letoun SR-71 Blackbird s jehož pomocí budeme navigovat skupinu vojáků, kteří se musejí vyhnout kontaktu s nepřítelem v pohoří Ural. Poté co se vám povede správně navést vojáky pod vámi, tak se přesunete do kůže jednoho z nich a za úkol bude zničit radarovou stanici. Možná dojde i na další letouny.

Arzenál

Zbraní ve hře bude prý velká spousta. Zatím byla odhalena kuše se zaměřovačem, která se má stát velmi oblíbenou zbraní. Novinkou bude zápalná munice do brokovnice Spas-12, která po nárazu vzplane. Také se ve hře objeví raketomet M2O2 Grim Reaper. Zásadní roli ve hře bude hrát upravené munice a zbraně pro vojáky Black Ops. Také máme očekávat návrat vozidel.

3 v 1

Podle Treyarchu je Black Ops jako tři hry v jedné, protože je kladen velký důraz na singleplayer, multilpayer a kooperaci. O multiplayerové části hry se toho příliš neví, ale přece jen něco vyklouzlo. Stoprocentně bude k dispozici podpora dedikovaných serverů. Nebude chybět ani kooperace pro dva až čtyři hráče a hromada online módů. Mapy pro hru více hráčů budou podobné těm z příběhové linie, ale také budou některé úplně unikátní.

Call of Duty: Black Ops vypadá opravdu ohromně, ale konkurence v podobě nového Medal of Honor nebo Ghost Recon: Future Soldier je velmi silná a Treyarch to bude mít hodně těžké. My věříme, že nám naservírují hustou akci, která bude stát opravdu za to. Call of Duty: Black Ops má vyjít letos 9. listopadu pro PC, PS3 a Xbox 360.

Klady

- Ucházející grafika
- Nenáročné na HW
- Hra jde lehce odinstalovat

Zápory

- Prázdné servery
- Trapný a špatně podaný příběh
- Bugy
- Nuda, nuda, nuda
- Špatná a nezajímavá hratelnost

Hodnocení: 30%