Zavřít reklamu

Byla založena Asociace českých herních vývojářů

V České republice vznikla nově Asociace českých herních vývojářů.

25. 9. 2018     Zdroj

V České republice už jsme se dočkali několika pokusů o vytvoření kompaktního celku, který by zastupoval jak hráče, tak vývojáře a různé herní autory, ale žádný z nich neměl dlouhého trvání. Aktivní česká studia si tedy řekla, že je na čase tuto situaci změnit a rozhodla se společně vybudovat novou Asociaci, a to konkrétně českých herních vývojářů.

Další snaha o zviditelnění videoherního sektoru v ČR

„Český herní průmysl vyrostl a prosadil se nejen díky skvělým nápadům, nadšení a odvaze, ale také díky vzájemnému vzdělávání, spolupráci a soudržnosti vývojářů. K těmto hodnotám se hlásí i současní členové asociace, společnosti About Fun, Amanita Design, Beat Games, Bohemia Interactive, Craneballs, DIVR Labs, Dreadlocks, Gammosaur, Geewa, GoldKnights, Grip Digital, SCS Software, Wargaming Prague a Warhorse Studios. Asociace českých herních vývojářů zahájila svoji činnost dosud nejrozsáhlejším mapováním českého herního průmyslu, jehož výsledky zveřejníme v průběhu podzimu. Připravujeme také projekty podporující hledání a vzdělávání nových talentů, zviditelnění nezávislých tvůrců a mezinárodní i mezioborovou spolupráci,” komentuje Pavel Barák jako předseda Asociace.

Autoři Asociace se tímto způsobem tak budou snažit tlačit na všemožné instituce o dosažení vhodného vzdělaní pro mladé v tomto oboru, aby si i Česko mohlo vychovat generaci schopných herních vývojářů a designérů. Například na FAMU se již obor spjatý s počítačovými hrami začne vyučovat.