Zavřít reklamu

Byl zaznamenán světový rekord ohledně platinových trofejí na PlayStation 4

Platinové trofeje jsou fenoménem, který se stále více a více rozšiřuje.

10. 10. 2018     Zdroj

Ruku na srdce, koho někdy nelákalo získat platinovou trofej z té či oné hry? Je to zkrátka zajímavá výzva, která nabízí hráčům další možnost, jak se srovnávat s ostatními. Příkladem budiž nový Spider-Man pro PlayStation 4, který nabídl hráčům přijatelnou výzvu a přes 10% z nich má platinovou trofej. Nicméně, nyní byl zaznamenán rekord v Guinnessově knize rekordů.

Hakoom se nezastavil! Rekord je jeho

Ten nedrží nikdo jiný než Bahrainec Hakoom. Jeho sbírka je neskutečná. V době, kdy byl rekord zaznamenán, tak měl na kontě 1691 platinových trofejí. V době, kdy je psán tento článek, tak už má na kontě 1719 platinových trofejí. Jeho frekvence je téměř 19 trofejí denně, což je opravdu šílené. Popravdě už jen získat 50 platinových trofejí je poměrně slušný výkon, pakliže jde o běžné tituly.

Spousta těchto lovců trofejí se totiž vyznačuje také tím, že jednu hru zakoupí na PlayStation 4 i PlayStation Vita a skutečně ji udělají dvakrát. Přičemž jsou i tituly, které vám ji zajistí za hodinu a některé i za deset minut. I tak jde o úctyhodné číslo. Hakoom má ve své sbírce i velké a náročné tituly v nichž toto ocenění získal.

Hakoom prozradil, že tomu podřídil celý svůj život a vždy chtěl být v první desítce. Jak se však brzy ukázalo, tak měl i na to, dostat se až na vrchol. Čím se však dotyčný živí, to by nás v redakci opravdu zajímalo.