Zavřít reklamu

Brány Skeldalu: 7 Mágů – Recenze

Brány Skeldalu: 7 Mágů. To je pokračování populární české RPG ságy, nyní také pro mobily.

25. 7. 2016    

Recenzovaná verze: Android (hra byla testována na zařízení Motorola Moto X Force)

Brány Skeldalu se vrací po mnoha letech v novém dobrodružství, které se dostalo i na mobily. Brány Skeldalu: 7 Mágů je zcela nový kousek, který však značně odkazuje na původní hru. Odehrává se opět v Rovenlandu, dokonce ve stejném městě, avšak v jiné době. A my se rozhodli zjistit, jaká hra je.

skeldal1

Přiznám se, že o původní hře jsem spíše jen slyšel, nikdy jsem ji přímo nehrál. Proto pro mě bylo velké překvapení, že se autoři po letech rozhodli vydat titul i takto. Hra na to jde příběhově hodně po staru. Kromě toho že se snažíte něco podchytit v rozhovorech, tak také musíte číst svůj deník, který si hlavní postava vede.

skeldal2

Co tu trochu čpí, tak to je prvek, který zavedlo zejména Dark Souls. Hra vám v ničem nijak zvlášť nenapoví a všechno je tedy na vás. Musíte se v tom orientovat sami a některé prvky jsou ve hře hůře uchopitelné. Ostatně vychází to z principů, jež byly aktuální před mnoha lety. Ostatně boje ve hře jsou i tak dost náročné a často budete načítat starší pozice.

skeldal4

Zpracování je na poměrně dobré technické úrovni a rozhodně neurazí. Na poměry mobilních her se pořád jedná o nadprůměrné RPG. Jen se občas objevují problémy, kdy vás hra pustí někam, kam ještě neměla anebo spouští souboje s protivníky, které ani pořádně nevidíte.

skeldal3

Brány Skeldalu jsou nevídaný počin v rámci českých her pro mobilní telefony. Je až s podivem, kolik toho hra nabízí a jak je na poměry mobilních zařízení rozsáhlá. Sluší se říct, že ani v rámci celosvětové produkce se nejedná o špatný kousek. Dabing sice mohl být lepší, ale to už bychom chtěli opravdu moc. Rozhodně palec nahoru.

Za zapůjčení telefonu děkujeme společnosti Lenovo

Klady

- grafika
- hratelnost
- rozmanitost

Zápory

- ovládání

Hodnocení: 87%