Zavřít reklamu

Western Digital představuje novou strukturu způsobu ukládání dat v průběhu pracovního datového cyklu AI

Tisková zpráva

6. 6. 2024    

Společnost Western Digital (NASDAQ: WDC) dnes představila šestistupňovou strukturu systému pro práci s daty využitelnou při cyklu zpracování dat pro AI. Představená struktura definuje optimální skladbu úložišť pro pracovní zátěže AI. Tato struktura pomůže zákazníkům plánovat a rozvíjet pokročilá úložná řešení pro maximalizaci investice do AI, zvyší efektivitu a sníží celkové náklady na vlastnictví (TCO).

Modely AI pracují v nepřetržité smyčce načítání a generování dat. Zpracovávají mimo jiné text, obrázky, zvuk a video a současně vytvářejí nová unikátní data. Technologie AI se stávají stále pokročilejšími a systémy pro ukládání dat musí nutně poskytovat potřebnou kapacitu a výkon a podporovat výpočetní zátěž a rychlost potřebnou pro velké a sofistikované modely AI. Společnost Western Digital strategicky přizpůsobila svoji nabídku požadavkům na úložiště v jednotlivých kritických fázích cyklu při zpracování dat pro AI a představuje:

  • Výkonný disk SSD PCIe® Gen5 pro trénink a inference AI
  • Vysokokapacitní 64TB* SSD pro rychlá datová jezera AI
  • Pevný disk ePMR UltraSMR 32TB* HDD s nejvyšší kapacitou na světě pro nákladově efektivní úložiště

„Není pochyb o tom, že generativní umělá inteligence je další transformační technologií a datové úložiště je jejím klíčovým prostředkem. Očekává se, že důsledky pro úložiště budou významné. Uloha úložiště a přístup k datům ovlivňuje rychlost, efektivitu a přesnost modelů AI,“ řekl Ed Burns, ředitel výzkumu ve společnosti IDC. „Pro společnost Western Digital jako lídra v oblasti pamětí flash a pevných disků vzniká velká příležitost. V rostoucím prostředí AI může těžit ze své silné pozice na trhu a ze svého širokého portfolia, které splňuje potřeby různých fází datového cyklu AI.”

„Data jsou palivem AI. Technologie AI se prosazují prakticky ve všech průmyslových odvětvích a datová úložiště se stávají stále důležitější a dynamičtější součástí hardwaru pro AI,“ řekl Rob Soderbery, výkonný viceprezident a generální ředitel divize Flash společnosti Western Digital. „Nová struktura způsobu ukládání dat v průběhu cyklu práce AI umožní našim zákazníkům vybudovat úložnou infrastrukturu, která ovlivní výkon, škálovatelnost a nasazení aplikací AI. To vše dokládá náš závazek poskytovat našim zákazníkům bezkonkurenční přidanou hodnotu.“

Rostoucí portfolio podnikových úložných řešení pro umělou inteligenci pro výpočetně a úložně náročné úlohy

Nový SSD disk Ultrastar DC SN861 je prvním podnikovým řešením PCIe Gen 5.0 společnosti Western Digital s nejlepším výkonem náhodného čtení v odvětví a předpokládanou nejlepší energetickou účinností ve své třídě pro pracovní zátěže s umělou inteligencí. S kapacitou až 16 TB přináší až trojnásobný nárůst výkonu náhodného čtení oproti předchozí generaci s ultra nízkou latencí a neuvěřitelnou odezvou pro trénink rozsáhlého jazykového modelu (LLM), inferenci a nasazení služeb AI. Nízký profil napájení navíc přináší vyšší počet IOPS/Watt, což snižuje celkové TCO. Technologie PCIe Gen5.0 reaguje na poptávku trhu s umělou inteligencí po vysokorychlostních akcelerovaných výpočtech v kombinaci s nízkou latencí pro obsluhu výpočetně náročných prostředí umělé inteligence.  Ultrastar DC SN861 je navržen pro kritické pracovní zátěže a poskytuje bohatou sadu funkcí, včetně podpory NVMe® 2.0 a OCP 2.0, 1 a 3 DWPD a pětileté omezené záruky1.  Produkty Ultrastar DC SN861 E1.S se nyní dodávají v testovacích vzorcích. Následovat bude formát U.2. Sériové dodávky budou zahájeny ve třetím čtvrtletí roku 2024. Další podrobnosti o formátech E1.S a E3.S budou představeny později.

SSD disk Ultrastar DC SN655 je určen pro aplikace náročné na ukládání dat. Nové varianty SSD U.3 budou dosahovat kapacity až 64 TB, což umožní vyšší výkon a kapacitu pro správu dat umělé inteligence a rychlejší a větší datová jezera. Nové varianty SSD disku DC SN655 se dodávají na trh v testovací verzi již nyní.

Western Digital začal vybraným zákazníkům dodávat testovací vzorky podnikového pevného disku ePMR s nejvyšší kapacitou v odvětví, a to 32 TB. Nový vysokokapacitní pevný disk Ultrastar DC HC690 UltraSMR je určen pro masivní ukládání dat v hyperškálových cloudových a podnikových datových centrech a bude hrát důležitou roli v pracovních postupech umělé inteligence, kde je nejdůležitější ukládání velkých objemů dat a nízké TCO. Nový 32TB disk využívá osvědčené konstrukce a poskytuje bezkonkurenční kapacitu s bezproblémovou kvalifikací a integrací pro rychlé nasazení při zachování vynikající spolehlivosti a odolnosti. Další podrobnosti o disku budou k dispozici později v létě tohoto roku.

„Každá fáze datového cyklu umělé inteligence je jedinečná a má jiné požadavky na infrastrukturu a výpočetní výkon. Díky pochopení dynamické souhry mezi umělou inteligencí a datovým úložištěm přináší společnost Western Digital řešení, která nejen nabízejí vyšší kapacity, ale jsou také navržena tak, aby podporovala extrémní výkon a poskytovala odolnost pro pracovní zátěž u příští generace umělé inteligence,“ řekl Soderbery. „Díky našemu rostoucímu portfoliu, dlouhodobému plánu a neustálým inovacím je naším cílem pomáhat zákazníkům odemknout transformační možnosti AI.“

Další informace o cyklu AI Data Cycle a portfoliu úložišť s umělou inteligencí společnosti Western Digital naleznete na adrese: Data Storage for AI.

Podrobné video k tématu a další informace včetně infografiky naleznete zde: AI Data Cycle Video

Produkty Western Digital lze zakoupit zde