Zavřít reklamu

Umělecká instalace TCLGreen symbolizující udržitelnost rozvoje získala prestižní ocenění Red Dot Design Award

Tisková zpráva

10. 11. 2023    

Společnost TCL, přední světová společnost v oblasti inteligentních technologií, s hrdostí oznamuje, že její inovativní umělecká instalace #TCLGreen, vytvořená ve spolupráci se světoznámým umělcem Kevinem Chu, získala prestižní ocenění Red Dot Design Award pro značky a komunikační design 2023.

„Jsme nadšeni, že jsme byli oceněni v jedné z největších světových designových soutěží za náš dobrý design a kreativitu,“ řekl Tiago Abreu, vedoucí Design Innovation Center, X-Lab ve společnosti TCL. „Socha TCLGreen je dokonalou ukázkou kombinace síly umění a technologie při inspirování k jedinečnosti a vytváření dopadu na myšlení lidí. Instalace, která symbolizuje růst a zhodnocení všech zdrojů naší planety, ilustruje náš závazek napomáhat zelené planetě.“

Socha TCLGreen, která byla poprvé představena spolu s globální kampaní #TCLGreen, představuje cestu ke standardům ESG u společnosti TCL a cestu k udržitelnému rozvoji. Je vyrobena z více než 1000 upcyklovaných a vyřazených desek elektronických obvodů dodaných společností TCL, inspiruje se stébly trávy a ilustruje klíčovou výzvu recyklace elektronických výrobků, přičemž spojuje prvky udržitelného fyzického umění, interaktivního umění, metaverse umění a umělé inteligence a přináší doslova pohlcující zážitek.

Začátkem tohoto roku si socha TCLGreen odnesla cenu Golden A‘ Design Award jako jediný vítěz v kategorii Cirkulární ekonomika a regenerativní design. Předtím se část instalace objevila také na veletrhu CES 2023 v Las Vegas a na milánském týdnu designu. Na zářijovém veletrhu IFA 2023 bylo dílo částečně vystaveno jako součást multismyslové expozice, která kombinuje video, zvuk a světlo.

Ačkoli byl projekt #TCLGreen oficiálně spuštěn v roce 2022, udržitelnost je již dlouho prioritou společnosti TCL. Jako globální technologická společnost a zodpovědný firemní občan uplatňuje TCL inovace, zelené technologie a řešení čisté energie napříč svými produkty, výrobou, dodavatelským řetězcem a firemní kulturou. Kromě zavádění lehkých, neznečišťujících, obnovitelných a udržitelných obalových materiálů TCL zajišťuje, aby byl design každého výrobku co nejšetrnější k životnímu prostředí. Díky velkému úsilí v oblasti výzkumu a vývoje produkty TCL dosahují vyšší praktičnosti, trvanlivosti a účinnosti, a chrání tak životní prostředí a pomáhají spotřebitelům šetřit zdroje. Minulý měsíc byla společnost TCL Industries oceněna Světovou organizací pro ekologický design významným oceněním Green Design International Contribution Award.

Co se týče výroby, společnost TCL zavedla rozsáhlé účinné postupy pro snížení znečištění, optimalizaci spotřeby energie a řízení skleníkových plynů v průběhu celého procesu. Zejména přijala významné závazky snížit do roku 2025 emise skleníkových plynů, jakož i spotřebu vody, elektrické energie, zemního plynu a EPS. Ve své Bílé knize o uhlíkové neutralitě vydané v červenci 2023 také oficiálně deklarovala cíle dosáhnout do roku 2030 limitních emisí oxidu uhličitého a do roku 2050 dosáhnout uhlíkové neutrality.

Společnost TCL navíc aktivně zapojuje dodavatele a zaměstnance do vytváření udržitelnějšího dodavatelského řetězce a firemní kultury. V loňském roce společnost aktualizovala interní požadavky na ochranu životního prostředí a společně s dodavateli zahájila systém bezhalogenových technických norem. V USA společnost TCL také spolupracuje s Agenturou pro ochranu životního prostředí (EPA) v rámci jejího závazku America Recycles Pledge a také se státními úřady a místními komunitami na rozvoji recyklačních a vzdělávacích programů. Za svůj závazek k udržitelnosti získala společnost již čtyři roky po sobě ocenění Gold Tier Award v každoroční soutěži EPA Sustainable Materials Management Electronics Challenge a v roce 2021 obdržela vůbec poprvé zvláštní ocenění Special Sustainability Leadership Award.

Ocenění Red Dot Design Award s více než šedesátiletou historií je dnes celosvětově považováno za jednu z nejvyhledávanějších známek kvality dobrého designu. Jako oceněný projekt bude umělecká instalace TCLGreen představena širšímu celosvětovému publiku na webových stránkách Red Dot a na dalších individuálních výstavách, kde bude prezentovat výjimečnou kreativitu a účinnou komunikaci společnosti TCL při předávání jejích ekologických závazků napříč všemi oblastmi jejího působení.