Zavřít reklamu

Recenze SimpleShop: Chytrý prodejní formulář pro všechny

Založení a provoz e-shopu může zpočátku vypadat jako složitá záležitost – obzvláště poté, co zjistíte, jaké všechny náležitosti jsou s provozem spojené. Provozovatelé e-shopů s digitálním zbožím mají možnost využít chytrý prodejní formulář SimpleShop, který jim dokáže pomoci se spoustou věcí. Rozhodli jsme se, že se na SimpleShop podíváme o něco podrobněji.

4. 7. 2023    

České řešení od českých profesionálů

Mile nás potěšil fakt, že SimpleShop je skutečně ryze česká platforma. Byl založen v roce 2016 a od doby svého vzniku prošel vývojem, v jehož průběhu získal spoustu skvělých funkcí. Tvůrci SimpleShopu cílí na ty, kteří na svém webu prodávají digitální zboží. Kromě služeb, kterým se budeme věnovat v odstavcích níže, poskytují provozovatelé SimpleShopu svým klientům také profesionální podporu, zajímavé informativní články a newslettery s užitečnými informacemi. SimpleShop představuje skvělé řešení pro prodejce kurzů, online webinářů, poskytovatele poradenství, ale využijí jej také ti, kteří potřebují prodávat například nejrůznější pobyty, vouchery nebo třeba vstupenky na živé akce.

Téměř univerzální řešení

SimpleShop je chytrý prodejní formulář, který lze nasadit prakticky na jakoukoliv webovou stránku. Díky tomu se jedná téměř o univerzální řešení, kvůli kterému nepotřebujete zakládat nový web nebo si najímat programátora. Uživatelské rozhraní SimpleShopu je dokonale přehledné a nabízí skvělou ovladatelnost, takže toho spoustu zvládnete hravě sami. V případě nejasností nebo komplikací pak není problém obrátit se na podporu, případně využít některý ze stovek podrobných a srozumitelných návodů, které tvůrci SimpleShopu připravili pro své zákazníky. Vše od A do Z si navíc můžete nezávazně vyzkoušet zcela bezplatně – než se tedy zavážete k placení za služby SimpleShopu, zvládnete si udělat naprosto přesnou představu o tom, co tento formulář nabízí.

Od kurzů až po vstupenky

Paleta obsahu, který vám SimpleShop pomůže prodávat, je opravdu pestrá. Tvůrci SimpleShopu dobře vědí, že potřeby jejich klientů (a potažmo koncových zákazníků zmíněných klientů) jsou různé, a přizpůsobili tomu i svůj formulář. Pokud tedy na svých webových stránkách nabízíte například placený videoobsah, můžete snadno nastavit například konkrétní počet přehrání, vkládat odkazy na videa na Vimeo či na YouTube a můžete se spolehnout také na to, že se obsah zákazníkům zpřístupní bezprostředně po zaplacení.

Prodejci e-booků se mohou spolehnout na podporu většiny dostupných formátů, možnost omezení počtu stažení, nejrůznější druhy zabezpečení nebo třeba automatické zasílání na e-mail, a na své si přijdou i ti, kteří mají na svých webech zařízené členské sekce. Těm SimpleShop nabízí prodej členských sekcí, možnost zabezpečení vybraných částí webu a následné podrobné nastavení uvolňování placeného a uzamčeného obsahu nebo okamžitý přístup ihned po zaplacení. Jak jsme zmínili již na začátku, s využitím SimpleShopu můžete také prodávat elektronické vstupenky, vouchery a další podobný digitální obsah.

Vhodné nástroje pro každého

SimpleShop je v mnoha směrech univerzální a skvěle si rozumí s řadou nástrojů, používaných majiteli e-shopů. Nabízí například možnost propojení s platformami WordPress, Mioweb, Wix nebo Webnode. Rozumí si také s e-mailingovými nástroji, jako je třeba MailChimp nebo populární Ecomail, a nabízí rovněž možnost podpory odesílání konverzí do Google Analytics nebo třeba Facebook pixelu. Pokud přijímáte platbu ve více měnách, můžete si nastavit pro každou měnu jiný formulář. SimpleShop dále nabízí bezproblémové propojení s jedenácti různými bankami, podporu sedmi platebních systémů nebo třeba podporu šesti e-mailingových nástrojů. U SimpleShopu je také samozřejmostí možnost exportu příslušných podkladů do účetních programů, možnost exportu podkladů k daňovému přiznání nebo třeba možnost přizpůsobení vzhledu faktur či nastavení vlastních číselných řad. 

Cena a podmínky

SimpleShop si můžete vyzkoušet zcela zdarma a nezávazně. Cena za nabízené služby se následně odvíjí od toho, jak se vám bude dařit v oblasti prodeje. Platba za SimpleShop vás vyjde maximálně na 1700 korun měsíčně bez DPH. Za provoz SimpleShopu platíte vždy 5 % z obratu z každé uhrazené objednávky za daný měsíc, minimálně pak 5 Kč za každou dokončenou objednávku. Platit je možné online kartou, případně bankovním převodem.

Závěrečné zhodnocení

Závěrem  nám nezbývá než zhodnotit SimpleShop jako skvěle přizpůsobitelné, důmyslné a téměř univerzální řešení pro všechny, kteří prodávají digitální zboží nejrůznějšího druhu. SimpleShop je propracovaný a promyšlený do těch nejmenších detailů, a klienti mají navíc k dispozici perfektně zvládnutou nápovědu včetně obrovského množství přehledných, srozumitelných návodů.