Zavřít reklamu

Twitter spojil síly s eToro. Uživatelé mají nově možnost obchodovat s akciemi a kryptoměnami

Tisková zpráva

24. 4. 2023    

Twitter spojil síly s obchodní platformou eToro, čímž zpřístupnil uživatelům možnost obchodovat s akciemi či kryptoměnami. Elon Musk se tak snaží naplnit svůj plán vytvořit z Twitteru super aplikaci, jež bude nejen sociálním médiem, ale i zprostředkovatelem finančních služeb.

Obchodování s akciemi a kryptoměnami na pár kliků

Elon Musk se už od samotného začátku snaží Twitter transformovat do aplikace, která nebude plnit funkci pouhého sociálního média, ale nabídne uživatelům i služby spojené s financemi a obchodováním.

Právě proto se 13. dubna rozhodl podepsat spolupráci se známou obchodní platformou eToro, jejímž prostřednictvím budou moci uživatelé obchodovat s akciemi či kryptoměnami.

Rozšíření funkce cashtags

Kromě toho budou moci na pár kliků zobrazit tržní grafy široké škály finančních instrumentů. V současné době je možné zobrazit reálná data z platformy TradingView o obchodování vybraných indexů a akcií prostřednictvím cashtags„.

Vyhledávání pomocí funkce „cashtags“ je jednoduché. Stačí napsat ticker aktiva a vložit před něj znak dolaru $.

Díky partnerství s eToro budou cashtags na Twitteru rozšířeny o celou řadu dalších aktiv, které doposud nebyly dostupné. Skrze graf se můžete prokliknout přímo na účet eToro, z nějž lze s aktivy snadno obchodovat.

Výhodný obchod pro eToro

eToro se rozhodlo spolupráci s Twitterem uzavřít především proto, že vnímá rostoucí trend, podle nějž se velká část uživatelů Twitteru zajímá o investování a finanční trhy. Podle předpokladů by se tak společnosti mělo podařit přilákat více nových uživatelů, a to i těch, kteří by na její platformu za normálních okolností nezavítali.

Každopádně Twitter není jedinou aplikací, která nabízí možnost zobrazení ceny aktiv v reálném čase. Čínská verze TikToku tak učinila už 10. dubna – z neznámých důvodů byla ale tato funkce o pár dní později zablokována.