Zavřít reklamu

SanDisk posouvá možnost SSD disků. Představuje nový model a revoluční SSD karty

Novinky od SanDisk poutají pozornost. Oblíbená značka přišla se zbrusu novým řešením.

11. 12. 2022    

Technologie absolutně změnily způsob, jakým přistupujeme k našim datům. Už dávno například nestahujeme filmy a nesdílíme je s přáteli na takzvaných fleškách, ale namísto toho je pouštíme přímo online z internetu. Díky tomu tak dokážeme ušetřit obrovské množství místa na disku. Na druhou stranu je ale nutné myslet na to, že pro natočení pořádného videa s kvalitním zvukem je pořád nutné nějakým diskem disponovat. Pokud se sami věnujete fotografii či tvorbě videa, pak dost možná víte, že žádný disk není nikdy dostatečně rychlý a velký. Na druhou stranu to lze řešit použitím kvalitního SSD disku. Populární značka SanDisk nyní přináší poměrně zajímavá řešení, na která si nyní společně posvítíme.

SanDisk Professional SSD PRO-G40

Kvalitní SSD disk je samozřejmě klíčový nejen pro tvůrce videí, ale také pro fotografy a další kreativce. Své o tom ví především lidé „z terénu“, kteří například při cestování vytvářejí obsah a potřebují jej nějak uchovávat. V takovém případě se počítá každý milimetr velikosti a gram hmotnosti. V tomto směru se jako zajímavý kandidát nabízí SanDisk Professional SSD PRO-G40. Ten je totiž menší než obyčejný chytrý telefon, disponuje odolností vůči prachu a vodě dle stupně krytí IP68, ochranou proti pádu z výšky až tří metrů a odolností proti rozdrcení hmotností až 1800 kilogramů. Samozřejmě zcela zásadní je u něj rychlost.

Hned na první pohled dokáže zaujmout svými rozměry. Měří totiž 110 x 58 x 12 milimetrů, přičemž váží pouze 130 gramů a to včetně krátkého kabelu. Nestrádá ani v případě kapacity – je totiž k dostání ve verzi s 1TB nebo 2TB úložištěm. Jak už jsme zmínili výše, klíčové jsou přenosové rychlosti. Při připojení skrze rozhraní Thunderbolt 3 lze dosáhnout až 2700 MB/s pro čtení a 1900 MB/s pro zápis dat. Pokud ale nepracujeme s novějším Macem, využijeme kompatibilitu s USB 3.2. Rychlost je sice nižší, ale stále stojí za to. Dosahuje totiž 1050 MB/s pro čtení a 1000 MB/s pro zápis. Určitě nesmíme zapomenout zmínit ani rozhraní USB-C, s jehož pomocí lze disk připojit i k některým kamerám.

SanDisk Professional PRO-BLADE SSD

Tvůrci obsahu ale nemusí vždy pouze cestovat. Mnoho z nich totiž pendluje například mezi studiem, městskými lokacemi, kanceláří a domovem. Právě proto je pro ně důležité, aby měli vždy po ruce všechen svůj potřebný materiál, který se ukrývá v jedničkách a nulách. SanDisk se pro tyto případy inspiroval světem paměťových karet. Proč tedy nezmenšit SSD disk na absolutně nezbytné minimum, aby se pak mohl vkládat do patřičné čtečky jako u zmiňovaných paměťových karet? Právě s touto myšlenkou vznikl SanDisk Professional PRO-BLADE SSD.

Systém PRO-BLADE se skládá ze dvou klíčových komponent: Datových nosičů – přenosných minimalizovaných SSD disků – kazet PRO-BLADE SSD Mag a „čtečky“ – šasi PRO-BLADE TRANSPORT. Kazery PRO-BLADE SSD Mag o velikosti pouhých 110 x 28 x 7,5 mm jsou v současné době vyráběné v kapacitách 1, 2 nebo 4 TB. Šasi PRO-BLADE TRANSPORT se slotem pro jednu kazetu se připojuje skrze rozhraní USB-C (20 GB/s), přičemž tato sestava dosahuje rychlost čtení a zápisu až 2 000 MB/s.

Na závěr si ještě pojďme shrnout samotnou myšlenku systému PRO-BLADE. Základní filozofie je poměrně jednoduchá. Ať už jste doma, v kanceláři, v pracovně, nebo někde úplně jinde, budete mít jedno šasi PRO-BLADE TRANSPORT, abyste například ve studiu měli druhé. Data mezi nimi už jen stačí přenášet v minimalizovaných kazetách PRO-BLADE SSD Mag. Ušetřit tak lze ještě více místa a hmotnosti.

Komentáře nejsou povoleny.