Zavřít reklamu

Rychlé a jednoduché placení s Visa Click to Pay aneb konec opisování čísel

Vyzkoušeli jsme rychlý způsob placení na internetu a zde jsou naše dojmy.

3. 12. 2022    

Za poslední roky se neuvěřitelně rozvinul segment e-commerce. Velká část lidí dnes drtivou většinu produktů nakupuje online z prostředí domova, kdy si jen stačí vybrat vhodný produkt a prodejce, zadat objednávku a už jen počkat na doručení. Pokrok můžeme zaregistrovat i v oblasti placení. Nabízí se totiž hned několik způsobů, včetně například instantní platby kartou, kdy vše proběhne okamžitě.

S rostoucí popularitou online nakupování se může drtivá většina z nás ztotožnit. Osobně pokud je to v dané chvíli možné, tak objednávám pouze na internetu, objednávku zaplatím a následně už jen počkám na její doručení. Přestože se technologie posouvají, jedna nedokonalost přetrvává. Z bezpečnostního hlediska totiž musíme neustále zapisovat číslo platební karty, stejně tak datum její expirace a takzvaný CVV/CVC kód.

Naštěstí jak se tak zdá, pořádné řešení je konečně tady. Tak se alespoň prezentuje služba, Click to Pay, která má ze zmiňované nepříjemnosti udělat minulost. Právě proto jsme si na novinku posvítili také a rovnou ji i otestovali.

O Click to Pay a příprava

Než se přesuneme k samotnému testování, pojďme si ještě v rychlosti shrnout, co to Click to Pay od Visa vlastně je, k čemu slouží a jak funguje. Jak vysvětluje přímo Visa na svém webu, jedná se o službu pro pohodlné a bezpečné online platby, které nám mají ušetřit spoustu času. V praxi to má fungovat poměrně jednoduše. Zařízení si bude automaticky pamatovat naše údaje a v kombinaci s funkcí nám tak umožní zaplatit bez zbytečného opisování zmiňovaných údajů, díky čemuž bychom měli ušetřit spoustu času.

Přestože je placení v takovém případě o dost rychlejší a jednodušší, tak se nezapomnělo ani na bezpečnost, která je v dnešním online světě zcela klíčová. Podle oficiálního popisu byla služba Visa Click to Pay vyvinuta s použitím moderních technologií a několikastupňovou bezpečnostní procedurou. Tímto způsobem by se mělo zabránit jakémukoliv neoprávněnému zneužití. Důležité je také zmínit, kde přes Click to Pay půjde platit. V tomto ohledu můžeme očekávat, že se novinka velice brzy rozšíří úplně všide. Každopádně na první dobrou dokážete podporu poznat podle přiložené ikonky, po jejímž boku se má nacházet text „Click to Pay“.

Na první pohled vypadá Click to Pay doopravdy slibně. Má za cíl zjednodušit placení v online prostoru při maximálním důrazu na soukromí, přičemž nám celý tento proces podstatně zrychlí. Pojďme to tedy rovnou společně vyzkoušet. Pokud konkrétní e-shop podporuje placení přes tuto novinku, pak máme prakticky vyhráno. Abychom ale službu mohli vůbec využít, potřebujeme se na webu Visa zaregistrovat a přihlásit naši platební kartu, která až poté dokáže fungovat v rámci Click to Pay.

Naštěstí ale nejde o vůbec nic složitého. Stačí navštívit tento oficiální web Visa, zadat své jméno, příjmení a e-mailovou adresu a v dalším kroku vyplnit poslední nezbytnosti. Je ještě nutné zadat telefonní číslo či údaje o vaší kartě. Rád bych se ale pozastavil u jednoho nastavení. Při přidávání karty nás totiž webová aplikace přímo upozorní, zda si má služba Click to Pay pamatovat toto konkrétní zařízení pro rychlejší platby. Osobně své zařízení využívám jen a pouze já a je to tedy jasná volba. Pokud bych jej ale s někým sdílel, z hlediska zabezpečení by nebylo nejmoudřejší, aby mohl prakticky každý této možnosti zneužít. Proto si zapamatování dobře rozmyslete. Na druhou stranu se jedná o parádní možnost, která neuvěřitelně zrychlí celý proces.

Click to Pay v praxi

Upřímně musím uznat, že mě novinka v podobě Click to Pay velice příjemně překvapila. Jedná se o rychlé, a především tedy jednoduché řešení, které tady už roky schází. Jediné co je třeba, tak jako možnost platby zvolit tuto možnost a máme prakticky hotovo. Celé to jde ale ještě o úroveň dál. Jak už jsem zmínil výše, při registraci Visa účtu je nutné zadat osobní e-mail a telefonní číslo, což následně hraje nesmírně důležitou roli.

Funkce Click to Pay je proto provázaná s osobním e-mailem a telefonním číslem. Ať už se tedy přesuneme k jakémukoliv zařízení a budeme chtít přes službu zaplatit, žádný problém. Stačí ji vybrat, v rychlosti se přihlásit a máme hotovo. Z tohoto důvodu musím novinku ohodnotit kladně. Přesně co slibuje, tak to také doručí a celkově se tak postará o jednodušší a rychlejší placení v online prostředí. Aktuálně je tato nová platební služba dostupná ve velkých e-shopech a jak už bylo zmíněno výše, je jen otázkou času, než se rozšíří i do dalších platebních bran.