Zavřít reklamu

Milionová liga v esportu jde do finále

Tisková zpráva

29. 9. 2022    

Zažij bouřlivou atmosféru na festivalu For Games! Velká stage, plné ochozy fanoušků, soutěživost a skvělá show. To jsou jen fragmenty toho, co čeká tuzemský esport od 6. do 9. října v pražských Letňanech. V prostorách tamního výstaviště se koná herní veletrh For Games. Jedním z taháků pro všechny milovníky gamingu i kompetitivního hraní je vyvrcholení největší domácí esportové soutěže Sazka eLEAGUE.

Pořadatelé největší esportové soutěže Sazka eLEAGUE navazují na úspěšný minulý ročník, který si pochvalovali jak fanoušci, tak samotní hráči. Už loni na herním festivalu For Games praskaly tribuny ve švech. Účast na velké scéně vychvaloval i David Bílý, jedna z největších českých hvězd v Counter-Strike, který má na sobě cenovku v řádu milionů korun.

“Minule to bylo fakt velké a fanoušci byli úplně šílení. Hrozně jsem si to užil a jsem rád, že jsme letos favorité,” popsal Bílý, který hraje za liberecký tým Sinners pod přezdívkou forsyy.

Robustní show a atmosféra jak z hokejových arén

Na co se mohou diváci a návštěvníci festivalu těšit odhalil za společnost Czech News Center (CNC) Filip Štěrba. “Oproti minulé akci jsme posunuli už tak kvalitní produkci celé show ještě dál. Máme připravenou větší stage, která bude páteří celého veletrhu For Games. Chystáme i bohatý doprovodný program. Vyladili jsme zahajovací ceremoniál, součástí bude i módní přehlídka s merchem jednotlivých týmů a fanoušci se budou moci potkat s řadou oblíbených influencerů. V čele se Xnapym, který provede zápasy v Counter-Striku,” přibližuje Štěrba. “Inspirovali jsme se řadou světově proslulých esportových akcí, takže se návštěvníci veletrhu rozhodně nebudou nudit. Poznáte, že fanoušci Counter-Striku dokáží být bouřliví stejně jako kotel na zápasech třeba v hokeji,” dodává.

Veletrh For Games je na programu od čtvrtka 6. října do neděle 9. října. Unikátní atmosféru LAN turnajů a jejich význam pro esport shrnuje také Vít „nbqq“ Pohlot, který reprezentuje pardubickou organizaci Dynamo Eclot: “Atmosféra turnaje, podpora diváků, spoluhráči jsou něco, co dělá z počítačových her esport.”

Roční prizepool Sazka eLEAGUE činí rekordní 4 miliony korun!

Před tisícovkami lidí se utkají ty nejlepší tuzemské týmy v herních titulech Counter-Strike a Dota 2. Hrát se bude o rekordní prize money. CNC ve spolupráci s hlavním partnerem společností Sazka rozdávají jen v roce 2022 na 4 000 000 korun!

Nepropásněte svou šanci zažít unikátní atmosféru esportové turnaje. Veškeré informace o největší české esportové lize najdete na webu www.sazkaeleague.cz. Sledovat dění můžete také na instagramu, kde lze zasoutěžit o skvělé, nejen gamingové, ceny.

Esportový program na For Games

  • Čtvrtek, 6. října: Den s FIFA 23
  • Pátek, 7. října: Semifinále Counter-Strike Sazka eLEAGUE
  • Sobota, 8. října: Grand Finále Counter-Strike Sazka eLEAGUE
  • Neděle, 9. října: Grand Finále Dota 2 Sazka eLEAGUE