Zavřít reklamu

Nové MacBooky s čipem M2 — Jaké možnosti jsme očekávali

Nový MacBook Air stojí za to.

23. 8. 2022    

Příchod nového MacBooku Pro s čipem M2 byl netrpělivě očekáván. A není se čemu divit, protože současný MacBook Pro s M1 byl představen již před rokem a půl a upgradu se však nedočkal. To, že laptop Air je na řadě, bylo stvrzeno MacBookem Pro, který se dočkal celkového redesignu. Pojďme se společně v tomto článku podívat na 8 věcí, které nejspíš oceníte na MacBooku Air. 

1. Čip M2

Nový MacBook s čipem M2 je navíc pravidelně označován jako MacBook Air M2, protože nabízí přesně tento čip. V současné době je primární éra čipů Apple s přiřazením M1 uzavřena — máme modely M1, M1 Professional, M1 Max a M1 Ultra. Vzhledem k tomu, že MacBook Air není plánován pro profesionály, nepřichází v úvahu dodání výkonnějšího čipu M1 Master, Max nebo Ultra. Přesto může být MacBook Air výjimečně primárním přístrojem, který nabídne čip M2, už proto, že to bylo o rok a půl dříve, kdy se řada Air spolu s 13″ Pro a mini Macem staly primárními přístroji s čipy M1.

2. Nové barvy

Nejnovější MacBook Air s M1 si budete moci pořídit ve třech barvách — stříbrné, vesmírně tmavé a zlaté. Jde tedy o klasickou barevnou paletu Apple. V každém případě, pokud se podíváte na 24″ iMac, což by mohl být počítač určený pro nenáročné klienty, trochu jako MacBook Air s čipem M2, upustil od klasické stříbrné barvy a přišel s novými barvami. 

Důvodem, proč se Apple rozhodl pro tento krok, je v podstatě snaha odlišit stroje pro běžné klienty od profesionálů. 24″ iMac se od nynějška dodává v sedmi barvách, konkrétně v modré, zelené, růžové, stříbrné, žluté, oranžové a fialové. Očekává se, že nový MacBook Air bude dodáván ve srovnatelných, nikoli však stejných barvách.

3. Přepracovaná klávesnice

Spolu s moderními barvami MacBooku Air existovala příliš velká hypotéza, že bychom se měli dočkat bílé klávesnice. Vzhledem k bílým rámečkům kolem displeje by to jistě dávalo smysl, ale klientům se to v podstatě nelíbí. Jisté každopádně v podstatě je, že se klávesnice dočkala několika tvarových změn. Nový MacBook Pro má klávesy mírně zapuštěné, takže jejich mačkání je méně náročné. Zároveň je vrchní řada pracovních kláves, která nahradila Touch Bar, stejně vysoká jako ostatní klávesy, což u minulých Maců nebylo standardem. 

4. mini – LED displej

Redesignované 14″ a 16″ MacBooky Pro přišly s balíčkem velkých novinek — jinak bychom je nenazvali. Jedna z moderních zajímavostí zahrnuje mini-LED displej, který nahradil klasický Retina displej. Apple začal tyto mini-LED displeje dávat na řadu svých produktů, včetně několika iPadů. Takže bylo mimořádně pravděpodobné, že Apple půjde cestou mini-LED i u MacBooku Air. Těžko říct, zda se i zde dočkáme inovace Advancement, všestranného oživení rychlosti — ale určitě by to byl zajímavý krok, který by Discuss možná trochu přiblížil i modelům Master. Tak uvidíme.

5. MagSafe konektor

Aktualizované 14″ a 16″ MacBooky Master přišly s balíčkem nepoužitých novinek — jinak bychom je nenazvali. Jedna z moderních zajímavostí zahrnuje mini-LED displej, který nahradil klasický Retina displej. Apple začal tyto mini-LED displeje dávat na řadu svých produktů, včetně několika iPadů. Je mimořádně pravděpodobné, že Apple půjde cestou mini-LED i u MacBooku Air.

6. Výřez v horní části

Když Apple odhalil nejnovější 14″ a 16″ MacBooky Pro, konverzace o nastaveném výřezu v horní části, který je i na iPhonech, začala skutečně vzkvétat. Řada zákazníků začala tento vzor, který neobsahuje Confront ID, ale přední kameru, kritizovat. Podle našeho závěru se často jedná o stejnou okolnost jako u iPhonu X, který přišel s nastaveným vzorem na začátku. Po dobu jednoho roku byl nastavený vzor kritizován a poté poslán většinou konkurenčních výrobců. Nastavený vzor je pro Apple prostě notoricky známý, takže je to součást, podle které můžete poznat jak telefon Apple, tak počítač. Tento poznávací prvek se tedy musel zcela jistě objevit i na novém MacBooku Air, a to díky zmenšení rámečků kolem displeje.

7. Obnovení konektivity 

Pokud si pořídíte MacBook Air s M1, máte na levé straně jednoduše dva konektory Thunderbolt a na druhé straně konektor pro sluchátka. Konektivita je tedy na Air stejná už od roku 2017. Pravdou je, že u nového MacBooku Pro se vrátila převažující konektivita a vypadá to, že se Apple vrátil k několika známým a využívaným konektorům i na nový MacBook Air. Zdá se, že to zahrnuje i věci, jako je SD karta nebo HDMI. 

8. Větší displej 

Pokud jde o velikost displeje, vezměte na vědomí, že u MacBooku Air není autoritativně zaznamenána. To může být proto, že MacBook Air je dostupný v jediné variantě, takže není potřeba, jako je tomu u MacBooku Pro, který se dodává pouze v 13″, 14″ a 16″ variantách. Pokud to nevíte, MacBook Air má přesně 13,3″ od rohu k rohu. Ať je to jakkoli, zúžení rámečků kolem displeje by nemělo celkově zařízení zmenšit, ale spíše zvětšit displej na 13,6″ z rohu do rohu, což je obecně o 0,75 palce. Takže nárůst o necelý centimetr se nemusí zdát jako závratné, u MacBooku Air si ho nepochybně všimnete.