Zavřít reklamu

Základní průvodce Honor 4c

Komerční sdělení

8. 8. 2022    

Honor je jen jednou z mnoha čínských společností, které se snaží prosadit na cenově dostupném trhu. Viděli jsme dva smartphony Honor, Honor Holly a Honor 4X, jak se utkají s těžkými soupeři.

Nejnovějším telefonem je Honor 4C. Má dobrou sadu funkcí těsně pod 9 000 Rs. Dlouho jsme měli kontrolní jednotku, abychom zjistili, zda Honor tentokrát zpřístupnil nejlepší gadget.

Podívej, cítíš

Když Honor 4C vezmete do ruky poprvé, všimnete si, že jde o velký telefon. Váží 162 gramů, což je na dnešní smartphone docela těžké. Nedaří se mu to, protože baterie není příliš velká. Také tloušťka 8,8 mm je na horní hranici rozsahu.

Honor 4C je zvenčí vyroben převážně z plastu. Telefon se ale špatně držel, a tak nám neustále klouzal z rukou. Na levé straně zadního krytu je kovová destička s otvory pro hlavní fotoaparát a blesk. Ve spodní části jsou strojově vyvrtané otvory. Tento telefon má lithium-iontovou baterii, kterou nelze vyjmout. Po sejmutí zadního krytu jsou k dispozici tři sloty pro microSD a microSIM karty.

Na pravé straně telefonu najdete vypínací tlačítko a kolébku hlasitosti. Tlačítko napájení lze snadno najít, protože je vyrobeno z kovu. Na spodní straně tohoto telefonu je port Micro-USB, mikrofon a 3,5 mm audio jack. Pod obrazovkou má telefon řadu tří kapacitních tlačítek, která nejsou podsvícená. Nad obrazovkou se nachází sluchátko, přední kamera a oznamovací LED dioda.

Specifikace softwaru

Kirin 920 SoC má osm jader a běží na frekvenci 1,2 GHz. Je podporován 2GB RAM. Až 32GB úložiště můžete Honor 4C přidat pomocí microSD karty. Toto zařízení má hlavní fotoaparát s 13 megapixely a kameru na přední straně s 5 megapixely pro pořizování selfie.

Škoda, že se Honor 4C neumí připojit ke 4G sítím. Vzhledem k tomu, jak rychle se LTE zavádí, si myslíme, že by to mělo být výchozí nastavení. Nechybí bezdrátové 802.11b/g/n, Wi-Fi Direct, Bluetooth v4.0 a FM rádio. Baterie pojme až 2550 mAh.

Rozlišení 720 x 1280 pixelů na 5palcové IPS obrazovce dává hustotu pixelů 294 ppi. Čistota obrazovky a přirozená reprodukce barev jsou skvělé, ale i při plném jasu vypadá obrazovka matně a pozorovací úhly jsou špatné. I na přímém slunci je stále špatně čitelný.

Android 4.4.2 KitKat je nad rámec Honor Emotion UI 3.0. Je škoda, že již není dodáván s Androidem Lollipop. Vzhled nemá zásuvku na aplikace, takže všechny domovské obrazovky zabírají aplikace. Uživatelské rozhraní je jednoduché a snadno se v něm pohybuje. Stejně jako u ostatních telefonů Honor, i tento má uživatelské rozhraní pro jednu ruku a tlačítko Suspend. Celkově je výlet hodně zábavný.

Fotoaparát/výkon

Honor odvedl dobrou práci, aby software a hardware fungovaly lépe. Telefon se nám osvědčil, protože měl osmijádrový procesor a 2GB RAM. Několik prvních zákazníků na fórech uvedlo, že se telefon příliš zahřívá, ale při kontrole výdrže a výkonu baterie jsme neměli žádné problémy. Také ty nejkomplikovanější hry fungovaly dobře.

Telefon získal 24 139 bodů na AnTuTu a 6 435 bodů na GFXBench. I když je skóre GFXbench tohoto telefonu velmi nízké, jeho skóre AnTuTu je mnohem vyšší než průměrné skóre telefonu v jeho cenové kategorii. V 3DMark Ice Storm telefon získal 5 803, více než mnoho jiných telefonů.