Zavřít reklamu

Western Digital a Sony uvádí první licencovaný disk SSD M.2 pro PlayStation 5

Tisková zpráva

13. 7. 2022    

Společnosti Western Digital Corp. a Sony Interactive Entertainment LLC (SIE) spojily síly, aby hráčům po celém světě představily odvětvově první, oficiálně licencovaný SSD disk M.2 pro PlayStation® 5 (PS5™). Interní disk WD_BLACK™ SN850 NVMe™ SSD pro konzole PS5 umožní hráčům významně rozšířit kapacitu pomocí vysoce rychlostního úložiště u jejich konzolí PS5 a přidá klid na duši s vědomím, že jejich nové a oblíbené herní tituly jsou uloženy na disku, který byl prověřen mnoha bitvami, aby si poradil s těmi nejnáročnějšími hrami na PS5.

SSD disk je optimalizovaný pro nejnovější herní konzole a společnost Western Digital testovala výkon disku napříč všemi možnostmi, aby zajistila, že disk bude plně ověřený pro PS5. Tento proces zahrnoval stovky hodin vynaložených při náročných testech, ve kterých disk zpracovával na grafiku nejnáročnější herní tituly napříč žánry a prokázal, že i v případě her uložených na disku, je hra rychlá, plynulá a přináší vizuálně pohlcující zážitek.

„Společná cesta se Sony Interactive Entertainment, na které máme možnost představit oficiálně licencovaný disk pro hráče na PS5, nás velice těší,“ říká Susan Park, viceprezidentka společnosti Western Digital pro produkty zákaznických řešení, a dodává: „Značka WD_Black, která patří pod Western Digital, byla vytvořena, aby přinášela všem hráčům po celém světě produkty s vysokým výkonem. Ve spojení s inovativní spoluprací chceme prohloubit naše stávající odhodlání vyvíjet ukládací řešení, která zlepší zážitek z hraní her.“

Díky disku WD_BLACK SN850 NVMe SSD pro PS5 mohou hráči ukládat a hrát přímo z disku hry jak pro PS5, tak PS4™. Disk má navíc integrovaný chladič, což usnadní a zrychlí instalaci v duchu all-in-one zařízení. Disk je vybaven technologií PCIe® Gen4, která sníží časy načítání při dosažení rychlostí až 7000 MB/s. Hráči se tak dostanou do hry mnohem rychleji a mohou se soustředit především a jenom na hru.

Cena a dostupnost

Cena u WD_BLACK SN850 NVMe SSD pro PS5 začíná na USD 169,99 USD (1TB) a USD 279,99 (2TB) a disk je k dostání na internetovém obchodě Western Digital online store. Počátkem srpna 2022 bude disk k dostání i prostřednictvím vybraných prodejců a resellerů.

Komentáře nejsou povoleny.