Zavřít reklamu

Tvůrci fenoménu Pokémon GO pracují na nové AR hře

Ačkoliv se AR hry ze smartphonů v poslední době spíš vytrácely, Niantic dle všeho chystá jejich velkolepý návrat na výsluní.

9. 3. 2022     Zdroj

Oblíbili jste si v posledních letech hry založené na rozšířené realitě, které vás vyženou z pohodlí domova ven? Pak pro vás máme super zprávu. Herní gigant Niantic, který stojí třeba za fenoménem Pokémon GO totiž podle celé řady náznaků pracuje na dalším AR počinu, kterým by rád dobyl svět.

Ačkoliv o titulu zatím víme pramálo, dle registračních známek by se měla novinka jmenovat Campfire a zřejmě se bude točit kolem dobývání stanovišť a tak podobně. Zda se bude jednat o bojovku či ryze nenásilný titul založený jen a pouze na cestování se sice můžeme v tuto chvíli jen domnívat, podle dostupných informací ji však Niantic velmi věří, o čemž svědčí například i jeho velký nábor AR expertů. A jelikož je zřejmě nejoblíbenějším prvkem dnešního gamingu akce, je poměrně pravděpodobné, že o tu tedy z logiky věci nebude ve hře nouze. Ostatně, kdyby měla být, zřejmě by se studio jejímu vývoji až tak nevěnovalo, protože by byl titul s předstihem odsouzen k paběrkování. Kdy se jej dočkáme je nicméně v současnosti nejasné, stejně jako nevíme, kdy by vůbec mohl být oznámen.