Zavřít reklamu

Výhody používání VPN nejen na mobilním telefonu

Komerční sdělení

26. 1. 2022    

Zatímco antivir je dnes brán jako samozřejmost, často zapomínáme, že náš pohyb na internetu není tak soukromý, jak předpokládáme. Pokud se chcete vyhnout nevyžádanému sběru vašich dat či například sledování vaší polohy, je vhodnou investicí VPN, a to jak v případě mobilního telefonu, tak počítače či tabletu. V následujících řádcích se proto podíváme nejen na hlavní výhody používání VPN, ale také na ty nejlepší poskytovatele.

Co je VPN?

VPN, tedy virtuální privátní síť, jednoduše vytváří bezpečné a šifrované připojení na méně zabezpečených sítí. V praxi to znamená, že dokáže skrýt nejen naši IP adresu, ale také polohu či třeba zamezit našemu sledování či sběru našich dat. A jaké jsou hlavní výhody?

S VPN můžete obejít geolokační filtry a odemknout zakázaný obsah

Není výjimkou, že v některých zemích není dostupný veškerý obsah například na streamovacích službách, setkat se můžeme také s omezením sociálních sítí. Právě to je hlavní důvod, proč si většina lidí VPN vůbec pořizuje. Dokáže totiž zprostředkovat přístup k zakázanému či jinak nepřístupnému obsahu. Toho můžeme využít například na dovolené a v případě streamovacích služeb či YouTube videí, které nejsou dostupné v daném regionu. Typickým příkladem je streamovací platforma Hulu či Disney+, které u nás běžně nejsou k dispozici.

Změna lokace, kterou VPN nabízí, se vyplatí i v případě nákupů na internetu. Pokud se připojíte k VPN serveru v zemi s nižší životní úrovní, můžete se dostat například k levnějším letenkám či online službám.

Zabezpečení díky šifrování

Hlavní důvod, proč bychom měli VPN používat, však nespočívá v obcházení pravidel, jako spíše v zabezpečení našich dat. Jelikož VPN používají silné šifrování se nemusíte bát úniku vašich dat třetí straně, což se týká nejen nejrůznějších reklam, ale především našich platebních údajů při online nákupech

Ochrana osobních údajů

Pokud nechcete, aby váš pohyb na internetu mohl být vytrasován až k vaší IP adrese, je opět na místě zvážit pořízení VPN, které dokáže IP adresu jednoduše skrýt. Díky tomu nebude možné stránky, které na internetu navštívíte, s vámi jakkoliv spojit, a vy se tak nemusíte bát případných útoků hackerů.

Nejlepší herní VPN

V případě, že chcete použít VPN při hraní některých her, které nemusí být v našem regionu dostupné, je nutné zvolit takového poskytovatele VPN, který nebude hru zpomalovat. Jaké jsou tedy nejlepší herní VPN?

CyberGhost VPN

Oblíbenou herní VPN je rumunsko-německá CyberGhost VPN, která patří mezi největší poskytovatele VPN na světě – své služby poskytuje více než 36 milionům uživatelům. Mnohem zásadnější je však jiné číslo, a to počet serverů, kterými disponuje. V současné době má CyberGhost celkem 6 830 serverů v 90 zemích světa. Díky tomu můžete „fingovat“ svoji skutečnou polohu, čímž se nejen dostanete k omezenému obsahu, ale také zamezíte shromažďování vašich dat. Cena se v případě tříletého předplatného pohybuje kolem dvou Eur měsíčně.

NordVPN

Další neméně oblíbenou VPN je severská NordVPN. Společnost byla založena před deseti lety, v roce 2012, a od té doby poskytuje své služby několika milionům uživatelům. V nabídce služeb najdeme vše, co od kvalitní VPN očekáváme. K dispozici má celkem 5 400 severů v 59 zemích světa. V případě, že VPN využíváte při hraní her, oceníte zejména její rychlost – jak vyplývá z několika testů, jedná se o nejrychlejší VPN současnosti. Cena NordVPN je při dvouletém předplatném srovnatelná s CyberGhost VPN, navíc můžeme využít časté slevové kódy, případně využít možnosti sdílení VPN se členy rodiny či kolegy.