Zavřít reklamu

Na mobilech vyjde originální závodní hra, která vás bude chtít naučit programovat

V pravotočivých zatáčkách prosím zabočit doprava.

2. 12. 2020     Zdroj

Výuku a aplikaci programovacích konceptů jako herní mechaniku užívalo množství her. Naposledy nám praktické znalosti do života nutil Ubisoft ve hře Rabbids Coding. Tam jsme pomocí jednoduchých příkazů čistili vesmírnou stanici od nepořádku způsobeného šílenými králíky. Chystaný Code Racer ale k využití programování jako herní mechaniky přistupuje celkem originálně. Základní premisa zadávání logických příkazů samozřejmě musí vždy zůstat podobná, logický žánr však nová hra mění za adrenalinem promáčené automobilové závody.

Code Racer nabídne více než stovku rozdílných úrovní, kde budete plnit různorodé úkoly od jednoduchého projetí trasy po šílené kaskadérské kousky. K tomu si budete moci vybrat ze třiceti různých vozidel, které se ale zřejmě budou lišit pouze kosmeticky. Náročné projíždění všech tratí vytrénuje nejen samotné logické myšlení, ale i návyk k testování a debugování vlastního kódu. S dostatkem unikátního obsahu mají vypomáhat i každodenní výzvy, které zajistí, aby se hra rychle nezajedla.

Pokud máte zařízení s Androidem, k přístupu do hry se můžete předregistrovat už nyní. Na verzi pro iOS si budeme muset počkat do konce prosince.