Zavřít reklamu

Vychází Xbox Series X a S. Vývojáři z Microsoftu rozbalují nové konzole na videích

Nové Xboxy jsou tady. Ty větší tedy spíše jen teoreticky.

10. 11. 2020    

Končně jsme se dočkali. Po neúnosně dlouhém čekání začíná oficiální prodej Xboxů nové generace. V obchodech tedy přistály spíše teoreticky. Tradičně velké události spojené s příchodem nových konzolí tento rok kvlki pandemii prakticky neexistují a noví majitelé si konzole vyzvednout na výdejních místech, nebo jim přijdou poštou. Ti, co si Series X předobjednat nestihli, budou muset pravděpodobně zkousnout další čekání, protože ve většině obchodů je už vyprodaný. Nadšení z nové generace tak můžou prožít alespoň skrze zaměstance Microsoftu na rozbalovacím videu.

Series S je narozdíl od velkého bratříčka v obchodech stále k dispozici. Šéf Xboxu považuje menší konzoli za černého koně, který nezažil velký úspěch v předobjednávkách, bude ale podle něj díky své ceně a přístupnosti dlouhodobě prodávanějším přístrojem. Není složíté vidět, jak konzole zapadá do celkové strategie Microsoftu, ketrý chce klást důtaz spíše na svůj herní ekosystém než na hardware. Series S je jednou z nejmenších konzolí v historii, ale měla by nabídnout stejnou herní zkušenost jako Series X, pouze v menším rozlišení.

Xbox Series X a S slaví dneškem svoje oficiální uvedení na trh, v Česku jsou naceněny na 13 499 a 7999 korun. Series S si můžete stále koupit, na další kusy Series X si zřejmě počkáme do prosince. 12. listopadu doplní ve vybraných regionech novou generaci hraní Playstation 5, k nám se dostane o týden později 19. listopadu za oficiální cenu 13 499 korun.

Invalid post ID.