Zavřít reklamu

Amazon spouští streamovací službu Luna. Propojí se s Twitchem

Amazon chystá další lákavou nabídku se skvěle vypadající knihovnou titulů

25. 9. 2020     Zdroj

Do světa streamovacích služeb brzy zavítá i americký gigant Amazon. Jeho nově představená služba Amazon Luna nabídne pestrou nabídku her s příslibem příchodu velkých titulů hned po vydání. Společně se službou hodlá firma distribuovat i speciální ovladače, které využijí hráči využijí zejména při hraní na mobilních platformách. Luna nabízí zatím přihlášení do předběžného testování, to je zatím ale limitované pouze pro hráče ve Spojených státech.

Ovladač k Amazon Luna na fialovém pozadí

Amazon vypustí společně se službou i vlastní ovladač. Zdroj: GameRevolution

Hry zatím bude služba sbírat pouze od čtyřech společností. Do současné nabídky tak přidaly své kousky Ubisoft, Capcom, 505 Games a Team 17. Služba bude postupně představovat herní „kanály“, jak nazývá různé stupně předplatného. Základní Luna+ vyjde v předběžném přístupu na 5,99 dolarů měsíčně a nabídne celou knihovnu her, streamování na až dvou zařízeních najednou v rozlišení 1080p při 60 snímcích za vteřinu (chystá se i podpora 4K) a podporu PC, Macu, Fire TV a mobilních zařízení od Applu. Dalším představeným kanálem je Ubisoft Channel, ze kterého bude možné streamovat tituly vydavatele v jejich kompletních edicích se všemi přídavky. Cenu zatím neznáme, Ubisoftí kanál ale bude limitovat streamovaní jen na jedno zařízení současně. Všechny ostatní vlastnosti si ponechá sze základního předplatného.

Luna má být navíc bezproblémově integrována do Twitche. Předplatitelům tak nebude bránit nic v přepínání mezi kanály streamerů a hraním jednotlivých her. Právě spojení s největší streamovací platformou může Lunu vyšvihnout na přední pozice popularity. Uživatelská základna Twitche je už teď obrovská, takže Luna nebude mít problém se svou prozatím nízkou cenou shánět zvídavé hráče.

Nabídka Amazonu zatím vypadá dost lákavě. Narozdíl od takové Stadie nemusíte hry kupovat a funkčně se tak rovná spíše microsoftímu xCloudu, který je součástí vyššího stupně Game Passu. Otázkou zůstává, kdy Luna dorazí do České republiky. Testování bude jistě zdlouhavé a právě Stadia se k nám také ještě nedostala, a přitom byla v uzavřené betě už od října roku 2018. Stejně tak zůstává záhadou podpora zařízení s Androidem, o kterých se oficiální stránka služby vůbec nezmiňuje.