Zavřít reklamu

Klepe na dveře remaster trilogie Mass Effect? Amazon odhalil vodítko, že tomu tak může být.

Budeme si moci příběh Sheparda / Shepardové vychutnat znovu, tentokrát v současném technickém standardu?

21. 7. 2020     Zdroj

Někdy to vypadá, že se obchody předhánějí v předběžném zpřístupňování informací k produktům, o kteých svět neměl ještě pořádnou chvíli slyšet. Díky tomu se nám ovšem naskytuje šance dozvědět se o možných nových hrách s předstihem. Tentokrát chybku udělal Amazon, když zpřístupnil údaje o novém artbooku k trilogii Mass Effect a zažehl diskuze o možném remasteru vychvalované RPG série.

Titulní obrazovka prvního Mass Effect. Pohled na Zemi z vesmíru.

Vzpomenete si ještě na první Mass Effect? Zdroj: Youtube.

The Art of Mass Effect Trilogy, jak se kniha jmenuje, sice už na pultech knihkupectví můžeme sehnat od původního vydání třetího dílu, nové vydání však nabídne rozšířený obsah. Konkrétně se máme těšit na nové obrázky ze všech dílů trilogie včetně všech vydaných DLC. Takové znovuoživení značky tak může nahrávat teorii, že se přecejenom dočkáme remasterů.

O vyleštěné verzi původních her se spekuluje už delší dobu. První díl série vyšel v roce 2007 a na dnešní poměry působí už značně kostrbatě. Upravené verze by tak pravděpodobně oscilovaly mezi remasterem a remakem. Mimo úpravy grafické stránky by mohlo dojít i k úpravě některých herních mechanik nebo příběhových detailů. Před měsícem nabídl prý věrohodný seznam změn v remasterech uživatel na Redditu, ty se ale setkaly se zamítavým názorem z řad insiderů.

Invalid post ID.

Jakékoliv zmínky o remasterech jsme se nedočkali ani během akce EA Play Live. Na ní se studio nestydělo ukázat technická dema z neoznámených pokračování Need for Speed, Battlefieldu a Dragon Age, o Mass Effectu však nepadlo ani slovo. Je možné, že si EA oznámení šetří na N7 Day, který probíhá každoročně 7. listopadu a odkazuje na zkratku speciálních jednotek, jejichž členem je původně hlavní hrdina her.

Invalid post ID.

Artbook má vyjít 23. února 2021, oznámení v listopadu by tak poskytlo dost času i k únorovému vydání remasterů. Přijde vám remaster trilogie jako dobrý nápad? Co kromě grafického zpracování byste upravili na původních verzích her? Podělte se s námi o váš názor v komentářích.