Zavřít reklamu

The Last of Us: Part 2 opět trhá rekordy. V červnu šlo o nejprodávanější hru ve Velké Británii

Jen málokdo pochyboval o tom, že The Last of Us: Part 2 bude prodejním hitem. Hry se jen za první tři dny prodaly 4 miliony kusů.

6. 7. 2020     Zdroj

The Last of Us

Je to teprve pár týdny, co vyšla léta očekávané a fanoušky opěvované pokračování prvního postapokalyptického thrilleru The Last of Us, které se však již notnou dobu potýkalo s nanejvýš kontroverzními problémy a úniky. Příběh totiž nebyl podle milovníků této herní ságy přesně takový, jak si ho vysnili a řada příznivců tak své frustrace ventilovala na sociálních sítích, zejména pak na stránce Metacritic, kde si hra vysloužila krásných 95% v průměru od recenzentů, avšak od hráčů získala pouhých 52%. Za to mohou především velmi polarizované názory nejen na děj, ale i hlavní postavy a jejich celkovou charakteristiku. Vášnivá debata zuří také kolem politiky LGBT, na níž se ve hře nezřídka odkazuje. Naštěstí se ale podobné internetové tahanice nepodepsaly na prodejích.

Jen za první 3 dny se totiž téhle exkluzivity pro PlayStation 4 prodaly 4 miliony kusů a The Last of Us: Part 2 se tak stalo oficiálně nejprodávanější exkluzivní hrou této generace. Úspěchy nicméně tohle veledílo od Naughty Dog netrhalo pouze ve Spojených státech, ale i Evropě, konkrétně ve Velké Británii. Právě tam za červen titul jednoznačně dominoval žebříčku nejprodávanějších her a nejen to, podle analytiků prodal více kopií než zbylých 9 TOP her dohromady. Nutno podotknout, že hra také výrazně popohnala prodeje samotného PlayStationu 4, jehož kusů se dodalo meziročně o 41% více. Japonská Sony tak výrazně dohnala ztráty z května a především opět ukázala, že vlastnit konzoli se přece jen i v dnešní době stále vyplatí.