Zavřít reklamu

Cyberpunk 2077 se dočkal dalšího odkladu

Špatná zpráva, která však zřejmě až tolik nepřekvapí.

19. 6. 2020    

Cyberpunk

Zoufalý smích střídá pláč. Tak přesně takto by se dala s trochou nadsázky popsat nálada, kterou nyní zřejmě pociťují fanoušci vývojářů z CD Projekt Red, kteří čekají na Cyberpunk 2077. Hra, která má být jednou z nejepičtějších posledních let, se totiž dočkala dalšího velkého odkladu. 

Cyberpunk 2077 je ve vývoji již dlouhé roky a jeho prvotní vydání bylo naplánováno na 16. duben letoška. Z tohoto plánu však nakonec velmi brzo sešlo kvůli zpoždění vývoje a studio proto oznámilo, ať hráči s Cyberpunkem počítají raději 17. září – tedy o dobrých pět měsíců později. Ani to však po včerejšku neplatí. Na oficiálním twitterovém účtu hry se totiž objevilo další oznámení, které informuje o tom, že se launch ze 17. září přesouvá na 19. listopad – tedy o další dva měsíce. Podtrženo, sečteno – hra bude mít skluz oproti původním plánům dobrého půl roku. 

Za zpožděním stojí jako již tradičně potíže s vývojem, které jsou ukryty za klasické fráze o snaze vytvořit hru co možná nejlepším způsobem. Je však otázkou, zda tomu tak skutečně je a už se ladí jen detaily chybějící k dokonalosti, či zda má studio vážný problém s některými herními mechanikami, které se bude intenzivně snažit v následujících měsících dotáhnout.