Zavřít reklamu

Icarus je nová survival hra od Deana Halla. Hráči budou přežívat maximálně desítky minut

Dean Hall je tu s dalším pokusem o survival hru.

15. 6. 2020     Zdroj

icarus

Dean Hall, tvůrce DayZ představil o víkendu svůj nový projekt s názvem Icarus. Opět se jedná o survival hru, která už však oproti DayZ bude od začátku hratelná zcela zdarma. Odehrává se na neznámé planetě a cílem hráčů je přežít v nehostinném prostředí co nejdéle. Podle Halla je hra Icarus specifická v tom, že se dá hrát zhruba jen 20 minut. To je totiž zhruba čas, který hráč vydrží na planetě, než mu dojde kyslík.

Invalid post ID.

Na začátku hry se nacházíte ve vesmírné lodi, kde se dají potkávat i ostatní hráči a můžete například společně plánovat to, jak krátký čas na planetě využít co nejlépe. To mimo jiné potvrzuje podporu multiplayeru. Jak už je zvykem u survival her, i zde na vás číhá plno nebezpečných věcí, které vás chtějí zabít. Kromě kyslíku si budete muset dávat pozor i na to, abyste stihli návrat zpět na vesmírnou loď. Jakmile to nestihnete, tak pro vás končí hra úplně stejně, jak kdybyste zemřeli. Ve hře nemají chybět různorodé oblasti. Na videu můžeme vidět minimálně lesy a pouště. Kromě toho bylo potvrzeno střídání dne a noci.

Z dostupných informací hra vypadá hodně zajímavě. Bohužel to poměrně dost zkazil trailer, ve kterém je plno nelogických věcí. V první řadě je nepochopitelné, že hráči sice mají vesmírné lodě, speciální vozidla a skafandry, ale také využívají kamenné nástroje, staví si boudy ze dřeva a k lovu používají luk. Další nelogickou věcí je to, že na planetě bez kyslíku z nějakého důvodu můžou hráči normálně založit oheň. Podobných věcí je v traileru více. Snad je tedy vývojáři ve finální hře odstraní, anebo alespoň vysvětlí. Přesné datum vydání není známé, nicméně víme alespoň to, že Icarus bude na PC ve formě free to play hry.