Zavřít reklamu

Dočkáme se překvapivého vydání Persona 4 Golden na PC?

Data napovídají porušení playstationové exkluzivity.

11. 6. 2020     Zdroj

Čtvrtý díl klasické japonské RPG série má zamířit na Steam. Tuto sobotu má dojít k odhalení nové hry od vývojářů ze studia Atlus, a podle několika různých zdrojů má jít o port Persona 4 Golden, rozšířeného čtvrtého dílu, původně vydaného na Playstation Vita. Napovídají tomu i data nalezená v datábázích Steamu, která navíc slibují bleskové vydání ihned následující po sobotním oznámení.

Invalid post ID.

Persona se přes svou popularitu nepodívala na osobní počítače od svého prvního dílu, který byl naportován na mašiny s Windows v roce 1999. Od té doby si série drží přísnou exkluzivitu na konzolích od Sony. Persona je charakteristická svým systematickým vylepšováním původních her. Ty vycházejí s časovým posunem na i o několik generacích novějších konzolích než původní verze. Nejčerstvějším příkladem budiž Persona 5 Royal, která k pátému dílu přidala řadu vylepšení a nového obsahu v únoru tohoto roku.

Persona 4 Golden započala svou cestu jako čtvrtý díl série na Playstation 2, jen aby byla s velkou slávou o tři roky později upravena a převedena na relativně neúspěšnou Vitu. Za dobu od vydání si vybudovala slušnou fanouškovskou základnu a byla ve své době považována za hru, která sama dokázala akcelerovat prodeje kapesní konzole v Japonsku.

Invalid post ID.

Na oficiální potvrzení si budeme muset počkat do soboty, kdy proběhne panel vývojářů na akci PC Gaming Show. Záhy by se měla hra objevit na Steamu. Podle dalších, tentokrát ne tak početných, informací se chystá pro osobní počítače i port dílu třetího.