Zavřít reklamu

7 herních akcí, které by vám v červnu neměly uniknout

Červen bude nabitý. Čeká nás velké množství herních akcí!

8. 6. 2020     Zdroj

xbox series x

Rok 2020 je v herním světě extrémně důležitý, protože se představují a vydávají herní konzole nové generace – PlayStation 5 a Xbox Series X. Bohužel stejně jako většinu jiných odvětví, i hry jsou ovlivněny pandemií covidu-19. Kvůli tomu se tak zrušilo mnoho herních akcí a konferencí, včetně té nejslavnější, kterou znáte pod označením E3. Kvůli chybějícím konferencím se představování novinek dočkáme v několika samostatných streamech, které buď chystají samotní výrobci konzolí, vydavatelé her anebo velké zahraniční weby. Řada z těchto online akcí již měla proběhnout, jenže kvůli nepokojům v USA byly odloženy. V dnešním článku si tak tyto akce zrekapitulujeme, aby se vám v tom lépe orientovalo.

IGN Expo – od 10. do 15. června

Tento mediální gigant chystá rovnou celý měsíc online streamů s názvem Summer of Gaming, který bude plný charitativních akcí, speedrunů a klasických letsplayů. Odhalení novinek a nových trailerů se plánuje v části IGN Expo. Ty budou celkem čtyři. První tří se odehrají 10. až 12. června zhruba od 22:45. Čtvrtá část proběhne 15. června od 21:30. Celou akci můžete sledovat přes stránky IGN. Vidět bychom měli odhalení nových her od Funcomu, Merge Games, Fabraz a dalších. Kromě toho se dočkáme nových trailerů do her jako Pathfinder: Kingmaker, Chivalry 2, Wasteland 3, GTFO, XIII, Stronghold: Warlords, Everspace 2, Vigor, nebo třeba Mafia: Definitive Edition.

PlayStation 5 Showcase – 11. června od 22:00

Původně jsme se této akce měli dočkat na začátku června. Byla však odložena kvůli protestům v USA. Podobně jako u Microsoftu výše, i zde u Sony akce víme jednu důležitou informaci. Zaměřuje se hlavně na PlayStation 5 hry a jen možná se poodhalí nějaké detaily ke konzoli. Samotné představení herní konzole PlayStation 5 by mělo proběhnout později na odlišném eventu.

Invalid post ID.

Guerrila Collective – od 13. června do 15. června

Tato konference se zaměřuje na malá a středně velká Indie studia. Konat se budou celkem tři streamy. Bohužel přesný čas ještě není v tuto chvíli známý. Jakmile se ho dozvíme, tak článek aktualizujeme. Na akci vystoupí studia 11 Bit, Larian nebo třeba Versus Evil. Dočkat bychom se měli novinek k Baldurs Gate 3 a spekuluje se i o datadisku k Disco Elysium. Stream bude k dispozici na twitchi.

Invalid post ID.

PC Gaming Show – 13. června

PC Gaming Show byla v uplynulých dvou letech součástí veletrhu E3, nyní se však přesouvá pouze do online světa. Nebude však chybět oblíbená dvojice moderátorů Sean “Day9″ Plott a Frankie Ward. Jak už název napovídá, akce se bude zaměřovat na PC hry. V minulosti jsme mohli vidět i několik zajímavých představení a párkrát se dostalo dokonce i na zástupce z České republiky. Vidět bychom měli novinky ohledně Epic Games Storu a hrách od Perfect Worldu, Amazonu, Humble Games, Funcomu, nebo Merge. Stream bude k dispozici na stránkách akce. Přesný čas není v tuto chvíli známý.

Steam Game Festival – od 16. do 22. června

Tento festival je součástí větší akce s názvem Summer Game Fest a speciální je v tom, že na akci se dočkáme představení mnoha demoverzí, které si následně budeme moct vyzkoušet zdarma na Steamu. Tento rok se akce účastní i Microsoft, je tak dost možné, že uvidíme nějaké demo nadcházející hry od Microsoftu.

EA Play Live – 19. června od 01:00

Měsíc nabitý hrami si nenechá utéct ani Electronic Arts a očekává se, že na EA Play Live uvidíme velké množství novinek. EA totiž v současné době nemá odhalenou žádnou velkou hru. Víme v podstatě jen o tom, že se chystá předplatné EA Access na Steam a připravuje se restart hry Anthem. Konečně bychom se tak měli dozvědět, co tento herní gigant plánuje na konzole nové generace.

Xbox 20/20 – Datum akce je prozatím neznámé

Xbox 20/20 se bude odehrávat každý měsíc až do vydání Xbox Series X. První díl jsme již mohli vidět v květnu, jenže to byl pouhý předkrm před hlavním chodem. Dá se očekávat, že se Microsoft bude chtít vytáhnout a ukáže řadu novinek. Jedno je však jasné už nyní. Na této akci neuvidíme ani jednu hru od Microsoft Studia. Ty se odhalení dočkají až na samostatné akci v červenci. Společnost se tak zaměří na hry z ostatních studií.