Zavřít reklamu

Zaklínač je fenomén. Po celém světě se jej již prodalo na 50 milionů

Geralta si holt svět zamiloval.

29. 5. 2020    

Herní série Zaklínač je dlouhodobě považována za jednu z nejlepších RPG sérií všech dob. Ostatně, vzhledem k poutavému příběhu Geralta z Rivie, který ve třech herních dílech čelí epickým nástrahám, se této skutečnosti ani nelze divit. Hráči jsou ze hry nadšení dokonce natolik, že nyní umožnili CD Projektu Red oslavit velmi zajímavý milník.

Polské vývojářské studio se na twitterovém účtu Zaklínače pochlubilo tím, že se podařilo dohromady prodat již více než 50 milionů kopií her z této série. Ta je tu s námi už od roku 2007 a vzhledem k číslům je naprosto jasné, že jí uživatelé zkrátka milují. Zřejmě největší turbulence mez nimi vyvolal poslední díl triologie s podtitulem Divoký hon, který je mnohými z nich i několik let po jeho vydání označován za nejlepší hru všech dob. To proto, že nabízí velmi dlouhý příběh, tuny vedlejších úkolů, povedenou grafiku a hratelnost, kterou můžou titulu závidět i některé hry vydávané v dnešní době.

Je otázkou, zda CD Projekt Red Zaklínače v budoucnu ještě vzkřísí či jej už nechá spát. V kuloárech se sice šušká o tom, že bychom se mohli v budoucnu dočkat rozvoje příběhu Ciri, avšak potvrzení ze strany Poláků ne a ne přijít. Pokud tedy fanoušky Geralta a jeho kolegů jste, nezbývá vám nic jiného než doufat, že se pokračování – byť zřejmě nepřímého – v budoucnu dočkáme. Jedno je nicméně jisté už nyní – bude to na 100 % po vydání Cyberpunku 2077, na který se nyní CD Projekt Red plně soustředí.