Zavřít reklamu

Stop The ITA Express: Perfektní retro na váš mobil

Tisková zpráva

20. 2. 2020    

stop the ita express fb

Tisková zpráva: Kdo z Vás si ještě pamatuje na takové hry jako JetPack, Jumping Jack, či Jetsetwilly 2? A kdo z vás má doma ještě starý počítač ZX spectrum? Následující článek Vám představí reinkarnaci jedné takové hry z 80. let. Úkol je jednoduchý, dojít k od posledního vagónku po střeše vlaku k lokomotivě. Jednoduchý? To jsem zvědav, kam se dostanete vy.

STOP the ITA Express

Ne, ZX spectrum ze skříně nevytahujte, tentokrát bude řeč o hře pro iPhone/iPad. Hra má stejnou ideu, jako ta z minulého století, ale grafika má jemnější rozlišení a co je hlavní, ovládá se pohyby telefonu. Budete se smát, když jsem ji hrál poprvé, kamarádi si mysleli, že jsem se úplně pomátl a tázali se na mé zdraví. Pro pohyb vlevo, vpravo musíte telefon naklonit, pro leh pod překážku položit do vodorovné polohy a když chce vyskočit musíte s telefone trhnout směrem vzhůru.

První level je opravdu nuda, jde jen o to seznámit se s ovládáním. Ale není to tak jednoduché, jak se zdá, trhnout mobilem v přesném okamžiku, chce opravdu cvik. Naštěstí je tu možnost vyskočit dotykem kdekoli na obrazovce. Tak jsem to přeskákal, Level 2. Aúúú, tady je sloup!

Grafika hry se nevyrovná dnešnímu standardu, vagónky vypadají každý jako od jiného grafika. Zato postavičky vypadají legračně, mají vekou hlavu, punk a malé tělíčko. Hra běží naprosto plynule, nikde jsem si nevšiml zadrhnutí.

Hru si stáhnete zdarma. Ale pro případ že byste si chtěli k výhře dopomoci malým podvůdkem, je dispozici In-App purchase s možností koupit nesmrtelnost, životy a další čas. Ke hraní je ale nepotřebujete.

Takže pokud si chce zavzpomínat, nebo vyměnit hraní korálků v metru za něco neokoukaného, zkuste vláček.

Komentáře nejsou povoleny.