Zavřít reklamu

Cory Barlog tvrdí, že by chtěl vyprávět příběh Krata a Faye

Režisér hry God of War by chtěl vyprávět, jak se Kratos poznal se svou ženou.

7. 1. 2020    

God

Kratos je jednou z nejpopulárnějších postav rodiny PlayStation. Zejména jeho velkolepý nástup v roce 2018 ukázal, že série se díky úchvatným inovacím posunula do moderního provedení. Příběh se rovněž posunul kupředu a vyprávěl neuvěřitelnou Kratosovu pouť skrze severské země.

Ve hře se také najdou narážky na to, že Kratos měl svého syna Atrea s ženou jménem Faye. Ta je však v době hry již mrtvá a Kratos na ni jen vzpomíná. Cory Barlog, jako kreativní ředitel celého projektu se nechal slyšet, že by rád vyprávěl příběh o tom, jak se Kratos s Faye poznali. Je otázkou, jakou formou by to bylo zpracováno. Zda by šlo o prequel či jen nějaké vzpomínky v rámci druhého dílu.

Barlog se k tomu vyjádřil následovně: „Faye byla postava, se kterou jsem se nejvíce ztotožňoval. Dozvíte se, že měla mnohem větší moc než všichni ostatní a má ve skutečnosti vliv na obrovské množství věcí v tomto světě. Nevím, jak to budeme vyprávět. Nevím ani kdy to budeme vyprávět, ale rozhodně bych si přál se zaměřit na to, jak se Kratos a Faye setkali.“ 

Popravdě příliš prostoru pro prequel zde není, neboť dle konce prvního dílu je jasné, že sága bude mít co nabídnout do budoucna.

Poslední informací je to, že Cory Barlog začal teasovat nový projekt, kterým by mělo být vesmírné sci-fi s kódovým názvem 55HSIE.