Zavřít reklamu

Skvělá zpráva! Chystaný Flight Simulator přinese VR

Skvělá zpráva pro všechny piloty a zároveň příznivce virtuální reality!

26. 11. 2019     Zdroj

Přestože byla virtuální realita mnohými ještě nedávno označována za budoucnost videoher, faktem je, že její nástup není ani zdaleka tak rychlý, jak nejeden z hráčů předpokládal. Skutečně kvalitních VR her je totiž zatím jako šafránu, kvůli čemuž není tato platforma pro hráče příliš zajímavá a tudíž jí nevyhledávají. Tato skutečnost by se však mohla v brzké době změnit. Po velkolepém ohlášení VR dílu Half-Life Valvem totiž se svou troškou do mlýna přispěchal i Microsoft.

O Microsoft Flight Simulatoru slyšel v uplynulých týdnech či měsících snad každý, kdo nežije v jeskyni. Jedná se totiž o neuvěřitelně propracovaný letecký simulátor s grafikou, která vás zkrátka pošle do kolen. Jediný háček byl sice donedávna v tom, že se u této hry nepočítalo s virtuální realitou, avšak podle nejnovějších oficiálních informací nakonec vývojáři tuto věc přehodnotili a VR u svého Flight Simulatoru nabídnou. Díky tomu se tak budeme moci skutečně perfektně vžít do rolí pilotů a brázdit téměř nekonečné nebeské dálky.

Počítat musíme nicméně podle vývojářů s tím, že VR možná do hry nedorazí ihned při jejím startu. Jedná se totiž o skutečně náročný režim, který chce Microsoft dotáhnout k dokonalosti a to ve všech ohledech. Vývojáři se totiž nechali slyšet, že přemýšlí třeba i nad střídáním ročních období a to skutečně komplexním. Zahrnovalo by třeba přelety ptáků do teplých krajin, rozvodněné řeky a podobné úkazy. Zkrátka je se na co těšit.