Zavřít reklamu

Studentský projekt, který se vymkl kontrole. Čeští tvůrci představí na Gamescomu hru Silicomrades

Na GamesComu se představí nová česká hra Silicomrades.

20. 8. 2019     Zdroj

Silicomrades

Začalo to jako studentský projekt, zápočtem na konci semestru však vývoj hry neskončil. Řeč je o připravovaném českém titulu Silicomrades, 2D top-down kooperativní střílečce, za kterým stojí nově vzniklé studio Outside the Fox. To nyní pojede svůj debut představit na největší herní události roku — na Gamescom v Kolíně nad Rýnem.

Poprvé byla hra Silicomrades představena na brněnském Game Accessu, kde ji organizátoři konference zařadili mezi 10 nejzajímavějších indie her. Příští týden pak bude hra spolu s dalšími šesti českými herními studii k vidění na českém stánku na kolínském Gamescomu.

“Možnost vystavovat vedle tak velkých jmen ani ne po roce vývoje je pro nás velká čest a skvělá příležitost,” říká Jan Holan, leader týmu Outside the Fox.

Silicomrades jsou lokální kooperační hra o druhořadých robotech, kteří se rozhodli vzepřít byrokratické mašinérii. Hráči si nejprve postaví své vlastní roboty, kteří se při boji proti kafkovským robo-úředníkům postupně rozpadají a získávají různé závady – kupříkladu nutnost chodit pouze diagonálně či schopnost zranit svého kamaráda. Hra v epizodickém formátu vypráví krátké příběhy robotů pocházejících ze stejné výrobní linky, přičemž každá z krátkých absurdních misí přináší i nové mechaniky či styl vyprávění. Vše pak doprovází ručně kreslená grafika.

Hra vzniká na půdě MFF Univerzity Karlovy, kde na vývoj dohlíží studio Charles Games. To stojí třeba za úspěšným titulem Atentát 1942 či novinkou Svoboda 1945. Na Gamescomu ji najdete na stánku České republiky v hale 03.2 (číslo stánku E-059g).