Zavřít reklamu

Microsoft chystá streamovací konzoli

Microsoft začíná vystrkovat růžky.

3. 7. 2019     Zdroj

Xbox

S konzolemi z dílny Microsoftu se zřejmě roztrhl pytel. Je tomu jen pár týdnů co jsme se dočkali představení Xboxu One S bez mechaniky na fyzické disky a už tu máme informace o konzoli další. Ta by se měla, stejně jako Xbox nové generace, objevit v příštím roce, avšak od klasických Xboxů se má značně lišit. 

Mnoho analytiků je přesvědčeno o tom, že streamování her představuje budoucnost herního průmyslu. Tuto myšlenku zřejmě zastává i samotný Microsoft, který údajně pracuje na streamovací konzoli, která bude sloužit jen k přenosu her z internetu do televize. K této konzoli, která má být velmi malá a prakticky nevýkonná, bude možné připojit herní ovladač, kterým budete konzoli, respektive systém v ní ovládat. 

Invalid post ID.

O obsah se bude starat xCloud, který by měl disponovat obrovským množstvím těch nejlepších her. Abyste si je užili naplno je však potřeba kvalitní připojení k internetu, které není minimálně v České republice ničím samozřejmým. I to by se ale mělo v budoucnu zlepšovat, díky čemuž by měl vzkvétat i herní streaming. 

Co se týče ceny, tu zatím leakeři neprozradili. Nemělo by se však jednat o nic drahého. Spekuluje se dokonce nad tím, že by mohla stát méně než 2000 korun. Zda tomu tak bude či nikoliv však ukáže až čas.