Zavřít reklamu

Mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite dorazila do Česka

Je libo svět čar a kouzel?

24. 6. 2019    

Máte rádi Harryho Pottera? Pak neváhejte a stahujte na své smartphony novinku Harry Potter: Wizards Unite, která je nově dostupná v obchodech s aplikacemi. Tato hra byla dlouhé měsíce v beta testování a nyní jí konečně vývojáři uvolnili i pro veřejnost.

Invalid post ID.

Rozšiřování hry po celém světě začalo již na konci minulého týdne, kdy se začala postupně objevovat v obchodech s aplikacemi prvních zemí. Ty byste však tehdy spočítali na prstech jedné ruky. O víkendu pak hra dorazila do dalších 25 zemí a dnes pak do dalších 130, mezi kterými je Česká republika a Slovensko.

Princip hry je velmi podobný jako u fenoménu z roku 2016 – Pokémon GO. Hlavním úkolem tedy bude i u tohoto titulu chodit po vašem okolí a hledat kouzelné tvory, se kterými budete díky vašemu smartphonu a především pak jeho fotoaparátu kooperovat po vzoru pokémonů. Dočkat bychom se však měli daleko více možností než jen pouhého lovu. Hra by navíc měla pokémony po grafické stránce bez problému strčit do kapsy. A co je nejzajímavější? Vytvořili jí vývojáři, kteří vdechli život právě i Pokémon Go.

Invalid post ID.

Nechme se tedy překvapit, zda se z nového Harryho Pottera stane stejně jako z Pokémon Go celosvětový fenomén, který bude přetrvávat dlouhé roky. Pokud se však hra povedla alespoň z poloviny tak jako pokémoni, je možné, že v následujících měsících skutečně budete hráče Harryho v ulicích potkávat. Vše však ukáže až čas.