Zavřít reklamu

Kdo si hraje, nezlobí

Komerční sdělení

20. 6. 2019    

Fortnite

Také jste jako malí zbožňovali hru na schovávanou, na honěnou nebo jiné venkovní radovánky? Jsou „devadesátkové“ děti poslední, které zažili dětství takové, jaké má být, u babičky na vesnici a v přírodě?

Digitální doba 

Jak jde čas stávají se moderní technologie čím dál více dostupnější. Až jedna sedmina dětí dostane od rodičů první mobilní telefon už v pěti letech, což před několika lety bylo nemyslitelnou záležitostí.

Je pravdou, že do kontaktu s tablety, mobilními zařízeními a jiným vymoženostmi se většina „špuntů“ dostane už během druhého roku životu. Je až dech beroucí jak rychle se naše ratolesti naučí tyto udělátka ovládat. Na druhou stranu to může ovlivnit negativně jejich přirozený vývoj. Velký problém nastává, když se rodiče dostatečně nevěnují tomu, co jejich nejmilejší právě dělají. Mnohdy bývají připoutáni k hraním her a sledování pohádek neustále do kola.

Může to zajít až k vybudování závislosti. Abychom jenom nestrašili existuje mnoho naučných aplikací i her, které dokážou něco naučit i ty nejmenší.

Peníze v herním průmyslu

Nejvíce výdělečné hry jsou ty, které jsou vyvíjeny na mobilní zařízení, na druhém místě jsou PC hry a nakonec konzole. Zisky herního průmyslu dokonce překonaly filmy a televizní vysílání. Trend free-to-play generuje peníze v nejvyšší míře. Na jakém principu funguje? Daný titul je dostupný pro všechny zdarma a za pomocí mikrotransakcí si můžete dokupovat vybavení nebo dodatečný obsah. Ačkoli by se mohlo, zdát, že klasické zpoplatnění při prvotním prodeji by bylo lepší není tomu tak.

Fortnite

Asi největším free-to-play zástupcem je videohra Fortnite, která je dostupná jak na mobilních zařízeních tak i na PC, Xbox, či Playstation. Tato survival kooperativní střílečka vydělala tvůrcům Epic Games za rok 2018 neskutečných 2,4 miliardy dolarů. Počet aktivních hráčů přesahuje hranici 80 miliónů.

Gameplay

Hra je určena pro jedince nebo malé týmy po čtyřech. Na jedné mapě se utká 100 hráčů a poslední přeživší vyhrává. Fortnite kombinuje více prvků jako survival, stavění a sbírání munice. Hrací pole se neustále zmenšuje, což vytváří tlak na všechny zúčastněné. Důležitá je strategie a vytrvalost.

Magic: The Gathering

Abychom nezmiňovali pouze online hry, za zmínku určitě stojí sběratelská a karetní hra Magic: The Gathering, která je stále velmi oblíbená.

Základní principy

Proti sobě se mohou utkat dva hráči s 60 – 100 kartami. Následuje velmi zábavná fantasy smršť vyčarovaných monster, kouzel a všelijakých očarování. Úkolem každého hráče je srazit nepřítelovo životy na nulu. Pomohou mu k tomu právě zmíněné creatury a zaklínadla, která mohou být použita za vyložením man, které slouží jako platidlo za vytvoření.

Karty s příběhem

Začátky Magiků se datují již od roku 1993. Pokud byste doma měli nějaké karty ze starých edic mohli by se z vás doslova stát milionáři. To potvrzuje nejvzácnější karta Black Lotus, která může mít hodnotu až několik miliónů korun. Na kartách pracují velmi známí umělci, což z tohoto sběratelského koníčku dělá ještě více vzrušující záležitost.