Zavřít reklamu

Původně se Fable mělo jmenovat WishWorld

Fable se původně mělo jmenovat jinak, a také nabídnout jiné mechaniky.

4. 6. 2019     Zdroj

fable

Série Fable je jednou z nejoblíbenějších, jaké se na konzolích Xbox kdy objevily. RPG Fable je původně výtvorem Petera Molyneuxe, který patří mezi legendy globálních vývojářů. Ten se stáhl do ústranní z větších projektů a nyní to vypadá, že by Fable mělo projít výraznou změnou. Zároveň se však objevily zajímavé informace o tom, jak se původně série mohla jmenovat.

Série Fable na počátku prošla zajímavým vývojem

Původní název hry Fable byl Wishworld, což částečně koresponduje s náplní a vizí této hry. Původně se však mělo jednat o úplně jinou hru. Hráč měl dostat v akademii mágů již předem vytvořený charakter a ten měl mít schopnosti takové, aby dokázal formovat okolní terén.

Mělo se bojovat proti jiným čarodějům, hodně velkou roli zde hrály přírodní elementy a kouzla. Trénovat dovednosti pak šlo ve WishWords. Prostředí mělo být velmi variabilní a přinést trochu nového, než jsme v podobných RPG zvyklí. Popravdě nám to zase tak zajímavé nepřijde a jsme asi rádi, že se tvůrci nakonec rozhodli toto RPG posadit do běžnějších herních mechanik. K původnímu záměru vyšlo i video, které ukazuje tehdejší raný vývoj titulu.