15. říjen 2018 se do kroniky Microsoftu zapíše velmi smutně. Právě v tento den totiž prohrál svůj boj se zákeřnou nemocí jeho spoluzakladatel Paul Allen. Jeho život skončil v Seattlu jen dva týdny poté, co mu lékaři oznámili návrat Non-Hodgkingova lymfomu, který se mu podařilo před devíti lety zdárně porazit. Se zákeřnou nemocí bojoval Allan už při práci v Microsoftu, ze kterého musel právě kvůli léčbě v roce 1983 odejít.
O úmrtí jedné z největších osobností IT průmyslu posledních padesáti let informovala jako první jeho společnost Vulcan. „Všichni z nás, kdo měli tu čest s Paulem pracovat, cítí dnes nevyslovitelnou ztrátu. Vyznačoval se mimořádným intelektem a vášní pro řešení některých z nejsložitějších světových problémů, a byl přesvědčen, že kreativní smýšlení spolu s inovátorským přístupem ze může zanechat hluboký a trvalý dopad. Milionů lidí se dotkla jeho dobrota, jeho vytrvalá snaha o vytvoření lepšího světa, a jeho úsilí dosáhnout co nejvýše v čas, který mu byl dán,“ stojí v prohlášení společnosti k úmrtí IT velikána.
Paul za sebou zanechal v Microsoftu, který spolu s Billem Gatesem v roce 1975 založili, nesmazatelnou stopu. Právě on byl totiž jedním z vůdců Microsoftu na cestě za obrovským úspěchem, kterého se těší dodnes. Nebyl to však jen Microsoft, kterému se Allen věnoval. Finančně podporoval i výzkum vesmíru a moře, ve kterých se specializoval na objevování vraků lodí. Zapomenout ale nesmíme ani na jeho finanční podporu boje proti Ebole či založení několika výzkumných zdravotnických institutů, kterými chtěl zlepšit svět.
Jelikož se Allen nikdy neoženil a neměl děti, rozhodl se své veškeré úspory darovat na dobročinné účely zahrnující ochranu přírody, vzdělávací projekty či výzkumy. Celkově na tyto věco odkázal asi dvě miliardy dolarů.
Čest jeho památce.