Zavřít reklamu

Nvidia představí nové grafické karty na letošním Gamescomu

Dámy a pánové, je to oficiální – nových grafických karet od Nvidie se dočkáme na letošním Gamescomu.

29. 6. 2018     Zdroj

Poslední dny už si přijdu jako redaktor, který píše většinu svých článků právě o Nvidii. A ještě aby ne, když se nacházíme v čase, kdy je nová generace grafických karet od Nvidie za rohem. Jak už jsem psal tři dny zpět, tak si Nvidia hlídá jakékoliv úniky, které se týkají nových grafických karet. Před třemi dny se na redditu objevil obrázek nepředstavené grafické karty a dnes tady máme další únik. Nvidia představí novou generaci grafických karet na letošním Gamescomu 2018.

Invalid post ID.

Dámy a pánové, je to tady, je to oficiální. Nvidia doopravdy představí novou generaci grafických karet na letošním Gamescomu. Gamescom 2018 začíná 2. srpna. Taktéž nové označení grafických karet už je téměř jisté. Prozatím se spekulovalo mezi označeními GTX 1180 nebo GTX 2080. Nyní už můžeme s klidnou hlavou říci, že Nvidia zůstane u „jedniček“ a nová generace grafických karet ponese označení GTX 11xx.

Nvidia nové grafické karty představí exkluzivně jen pro pár vyvolených, to znamená, že se na představení jakožto obyčejný smrtelník nedostanete. Pokud vám ale bude na krku viset visačka s nápisem „press“ (tisk), tak byste měli mít brány otevřené. Samozřejmě pokud jste partnery Nvidie. Také je velice těžké určit, po jaké době se na trhu nové grafické karty objeví, jelikož nikdo neví, v jakém stádu „vývoje“ jsou. Může to být pár týdnů, ale také několik měsíců. Architektura nových karet od Nvidie se bude jmenovat Turing.

Taktéž jsme se dočkali informace, že první várku karet pro AIB – tzn. pro společnosti, které kartám dodají autentický vzhled (EVGA, ASUS, Gigabyte atd.), dodá Nvidie v první polovině měsíce srpna. Na pulty obchodů by se poté měly tyto karty dostat někdy v Q3 2018, každopádně každý zdroj říká něco jiného. Nebál bych se tvrdit, že se dodávka může protáhnout až do Q4 2018, ne-li do Q1 2019.