Zavřít reklamu

Herní telefon od ASUS ROG by měl být představen již v červnu

Nový herní smartphone od ASUSu z herní edice Republic of Gamers by měl být představen již v červnu. Co se skrývá pod kapotou této herní mašiny a jaká bude jeho cena?

11. 5. 2018    

Herní smartphony jsou v dnešní době pro velké společnosti zlatým dolem. Jako první přišel s opravdovým herním telefonem na trh Razer, poté jsme se setkali herními telefony od Xiaomi a ZTE. Vypadá to, že ani ASUS nechce zahálet a už brzo by měl vydat herní smartphone pod svou herní značkou Republic of Gamers – ROG.

ASUS sice tuto zprávu prozatím nepotvrdil, stále se jedná o spekulaci, ale to, že právě ASUS představí herní telefon, je velice pravděpodobné. A možná to bude dříve, než si můžete myslet – teoreticky bychom se jeho představení měli dočkat už tento červen, přesněji 5. – 9. června, kdy v Taiwau probíhá Computex 2018.

A jaké bude mít telefon vnitřnosti? To prozatím nemůžeme se 100% přesností určit, ale není těžké tyto informace odhadnout. Jen těžko by tak velká a známá firma, jako je ASUS, sáhla po starých komponentech. Těšit se tedy můžeme na následující komponenty:

  • CPU Qualcomm Snapdragon 845
  • RAM 8 GB
  • LCD Displej s vysokou obnovovací frekvencí – teoreticky 120 Hz nebo 144 Hz

Cenovka nového herního smartphonu od ASUSu by se měla pohybovat někde tam, kde se pohybují ceny jeho konkurentů, tzn. Xiaomi Black Shark a ZTE Nubia Red Magic. Dle mého odhadu bude cena tohoto zařízení okolo 16.000 Kč.

Na závěr ještě jedna zajímavost. Nový herní smartphone od ASUSu by měl disponovat zajímavě řešeným chlazením interních komponentů. To jednoduše znamená, že se nebudeme muset bát přehřátí telefonu – dlouhé pařby jsou tedy samozřejmostí.

Zdroj: wccftech.com