Zavřít reklamu

Víme, proč byl odložen Anthem a kdy vyjde nový Battlefield

Anthem až příští rok, nový Battlefield již na podzim.

31. 1. 2018    

Vydavatelství Electronic Arts přineslo slavnému deníku The Wall Street Journal pár zajímavých informací. O tom, že se letos velice ambiciózního akčního multiplayer titulu s otevřeným světem nedočkáme, jsme Vás informovali již minulý týden. Teď finanční ředitel EA, Blake Jorgensen, jen stoprocentně potvrdil odklad hry Anthem od studia BioWare na příští rok. Některé zdroje hovoří o březnu 2019.

A proč byl tedy Anthem odložen? Překvapivě za to nemůže ladění drobností a vylepšování celkového technického stavu hry, za odklad může příchozí Battlefield. V EA si konečně uvědomili, že vydávat dvě, žánrově podobné hry v rozmezí jednoho týdne je nesmysl. Jasným příkladem této politiky je Battlefield 1 proti Titanfallu 2, kde jasným vítězem v prodejích byla střílečka z první světové.

Andrew Wilson, výkonný ředitel EA, se rovněž přidal do diskuze a prohlásil, že DICE již pracuje na utváření nového dílu Battlefieldu. Toho bychom se měli údajně dočkat přesně dva roky od Battlefield 1, tedy v říjnu 2018. Před pár měsíci se spekulovalo, kam by mohl být budoucí díl situován, nejvíce se hovořilo o Bad Company 3. Osobně bych se raději přikláněl k zasazení bojů znova do období druhé světové války. A co Vy, kam byste rádi zavítali v kůži válečných hrdinů?

Strategie nyní zní jasně: nejdříve dostane prostor Battlefield a později Anthem. Podle mě to je velice rozumné rozhodnutí, většina z nás v období „herního podzimu“ neví ani co dřív hrát…